*alt_site_homepage_image*
lt
en cz

Naujienos

RSS

Prahoje vykstančiame festivalyje, skirtame komunistinių režimų žlugimui, pristatytas Aistės Stonytės filmas „Mamutų medžioklė“

Vakar tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Nezlomní a obětovaní“ („Nepalaužtieji ir paaukotieji“), vykstančiame Prahoje, žiūrovai turėjo galimybę pamatyti režisierės Aistės Stonytės filmą „Mamutų medžioklė“ (2023). Filmas festivalio programoje parodytas bendradarbiaujant su Lietuvos ambasada Prahoje.

Lapkričio 6 d., Praha – Vakar tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Nezlomní a obětovaní“ („Nepalaužtieji ir paaukotieji“), vykstančiame Prahoje, žiūrovai turėjo galimybę pamatyti režisierės Aistės Stonytės filmą „Mamutų medžioklė“ (2023). Filmas festivalio programoje parodytas bendradarbiaujant su Lietuvos ambasada Prahoje.

Festivalis, jau penktus metus iš eilės pritraukiantis dokumentinių filmų kūrėjus ir žiūrovus, yra skirtas reikšmingiems praėjusio amžiaus įvykiams ir asmenybėms. Šių metų festivalio tema – komunistinių režimų žlugimas Sovietų bloko šalyse. Renginio programoje didžiausias dėmesys skiriamas dokumentikai apie tuometinę Čekoslovakiją bei kitas buvusio Sovietų bloko valstybes. Festivalyje dalyvauja filmai iš Lietuvos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos, Ukrainos, Vokietijos ir kitų šalių.

Lietuvos ambasadorius Čekijoje Rolandas Kačinskas, pristatydamas filmą, pabrėžė: „Filmą pasirinkome norėdami parodyti, kad 1989 metų įvykiai, kuriems skirtas šio festivalio dėmesys, neatsirado iš niekur. Laisvės dvasia sklandė jau septintojo dešimtmečio pabaigoje, o Aksominė revoliucija Čekoslovakijoje ir Dainuojanti revoliucija Baltijos šalyse užaugo ant nekompromisinės kai kurių to meto kūrėjų, tokių kaip Jonas Jurašas, pozicijos“.

Aistės Stonytės „Mamutų medžioklė“ puikiai įsikomponuoja į šių metų festivalio temą ir kviečia žiūrovus pažvelgti į istoriją, kuri įkvėpė dabartinę Europos laisvės dvasią.

Festivalį „Nepalaužtieji ir paaukotieji“ organizuoja Prahoje įsikūręs XX a. atminties muziejus, šiemet jis surengtas su Prahos m. savivaldybės, Čekijos – Lenkijos forumo ir Čekijos Totalitarinių režimų tyrimo instituto parama.