*alt_site_homepage_image*
lt
en cz

Naujienos

RSS

KOVO 11-OJI PRAHOJE PASITIKTA IŠKILMINGU KONCERTU, LIETUVIŲ BENDRUOMENĖS SUSIBŪRIMU IR FILMO PERŽIŪRA

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Prahoje buvo pasitikta šiai progai dedikuotu koncertu, Kovo 11-osios išvakarėse vykusiu Čekijos muzikos muziejuje. Koncerto svečiai - 2004 metais susibūręs, Rasos Gelgotienės vadovaujamas Vilniaus universiteto choras "Pro musica". Šis, daugelio Europos ir tolimesnių valstybių scenose koncertavęs choras, kurio muzikinę kryptį sudaro didelės apimties chorinės klasikos šedevrai ar originalios teminės programos, kartu su Prahos Karolio universiteto choru bei simfoniniu orkestru atliko Gioacchino Rossini kūrinį "Stabat Mater". Dirigavo Karolio universiteto choro ir simfoninio orkestro vadovas Haig Utidjian. Koncertą globojo Lietuvos ambasada Čekijoje, remiant Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai.

Kovo 11-ąją dieną lietuvių bendruomenė Čekijoje ir Lietuvos bičiuliai kartu šventė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 24-ąsias metines renginyje, vykusiame Gröbes viloje, Havličeko soduose. Šventinio susitikimo metu buvo parodytas 2011 metais Jono Ohmano ir Juozo Saboliaus sukurtas dokumentinis filmas "Laisvės trajektorijos" apie Lietuvos kelią į Nepriklausomybės atkūrimą. Ambasados ir bendruomenės vardu buvo pasveikintas Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras ambasadorius Aurimas Taurantas. Šventėje dalyvavo ir šiuo metu Prahoje reziduojantis pirmasis Latvijos ambasadorius Lietuvoje po Nepriklausomybės atkūrimo Alberts Sarkanis su žmona. Lietuvos himną fleita atliko svečias iš Vilniaus Karolis Kruopis. Šį Lietuvos ambasados Čekijoje organizuotą renginį parėmė Lietuvos garbės konsulas Liberece Saulius Bazevičius