BALTIJOS IR ŠIAURĖS ŠALIŲ AMBASADOS PRAHOJE SURENGĖ BENDRĄ NACIONALINIŲ DIENŲ PAMINĖJIMO ŠVENTĘ
Rugsėjo 18 d. Baltijos ir Šiaurės šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos, Suomijos, Norvegijos, Švedijos – ambasados ir Islandijos garbės konsulatas Čekijos Respublikoje jau šeštą kartą surengė bendrą nacionalinių dienų paminėjimo šventę, tęsdamos NB8 šalių diplomatinių atstovybių Prahoje glaudaus bendradarbiavimo tradiciją. Paprastai su vidurvasario švente sutampantis renginys šiemet buvo perkeltas į rugsėjį dėl birželį Čekijoje įvykusių potvynių.
Nepaisant pliaupiančio lietaus ir rudeniškai šalto oro, į Prahos centre ant Vltavos upės įsikūrusį Kampos šiuolaikinio meno muziejų susirinko apie 600 pakviestų svečių. Tarp jų buvo ir Čekijos Senato pirmininkas Milan Štěch, ministras pirmininkas Jiří Rusnok bei daugelis kitų oficialių Čekijos pareigūnų, vyriausybės, verslo, kultūros, žiniasklaidos atstovų, diplomatinio korpuso narių.
Vakaro svečiai, tarp jų ir lietuvių bendruomenės Čekijoje nariai, turėjo galimybę pasivaišinti Baltijos ir Šiaurės šalių nacionaliniais patiekalais ir gėrimais. Lietuvos ambasada svečiams pateikė Čekijoje populiarumo jau sulaukusius lietuviškus šakočius, "Džiugo" sūrį ir tradicinius gėrimus.
Renginio metu gyvai nuskambėjo ne tik visų valstybių – dalyvių himnai, bet ir trumpa vakaro temai pritaikyta įvairių šalių kompozitorių muzikinė programa. Svečiams grojo Horni Počernicių Meno mokyklos orkestras, vadovaujamas čekų-suomių kilmės mokytojo.