AMBASADA PRAHOJE SUKVIETĖ LIETUVIŲ BENDRUOMENĘ Į KALĖDŲ EGLUTĘ
Gruodžio 7 d. Lietuvos ambasada Čekijoje surengė Kalėdų eglutės vakarą Čekijos lietuvių bendruomenei ir Lietuvos bičiuliams.
Čekijoje nuolat ir laikinai gyvenantys lietuviai su šeimomis Prahos 5 bendruomenių centre Prádelna dalyvavo artėjančių Kalėdų proga surengtame vakare, kuriame kamerinis Stalo teatras iš Vilniaus vaikams inscenizavo „Eglės žalčių karalienės“ pasaką. Šis spektaklis 2005 m. tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje "Aitvaras" yra apdovanotas pagrindiniu prizu ir prizu už geriausią režisūrą (režisierė, dailininkė, aktorė - Saulė Degutytė; kompozitorė, atlikėja - Snieguolė Dikčiūtė).
Po spektaklio vaikučius, žinoma, aplankė Kalėdų senelis, kuris, išklausęs jų eilėraštukus, daineles ir muzikavimą, apdalino visus lietuviškomis dovanėlėmis.
Kaip visada smagiai praėjęs susitikimas, į kurį susirinko virš 60 dalyvių, buvo gera proga atsiskleisti bendruomenės narių muzikiniams bei aktoriniams gabumams, pasidalinti praeinančių metų patirtimis, palinkėti vieni kitiems gerų Naujųjų metų. Šventės dalyviai džiaugėsi susikūrusia bendrystės atmosfera, vaikai turėjo progą giliau pažinti lietuviškas Kalėdų šventimo tradicijas.
Šio renginio organizavimą parėmė Lietuvos užsienio reikalų ministerija.