*alt_site_homepage_image*
lt
en cz

Naujienos

RSS

Renginiai Moravijos sostinėje suartino Brno ir Kauną

Lapkričio 12-14 dienomis Brno mieste viešėjo delegacija iš Kauno savivaldybės, vadovaujama vicemero Simono Kairio. Šia proga, o kartu minint 25-uosius Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metus, Moravijos sostinėje atidaryta paroda „Kauno tarpukario architektūra“.

Brno, garsėjančiame savo Bauhaus ir kitų modernistinės architektūros krypčių  paminklais, Kauno miestas pristatė unikalų viso Baltijos regiono mastu savo raidos laikotarpį, kai 1920-1920 metais tapęs naujosios nepriklausomos Lietuvos valstybės sostine sparčiai plėtėsi, ir buvo vienu iš architektūrinio modernizmo Europoje centru.

Kauno tarpukario architektūros paroda eksponuojama įspūdingoje modernistinėje Brno viloje Stiassni. Parodos atidarymo metu ambasadorius Edvilas Raudonikis teigė, kad šis kultūrinis įvykis yra kvietimas Brno gyventojams atvykti į Lietuvą ir Kauną.

Parodos atidaryme dalyvavęs Simonas Kairys pažymėjo, kokie svarbūs šie susitikimai stiprinant miestų bendradarbiavimą. Parodos autorius Gintaras Balčytis džiaugėsi, jog ši paroda dar kartą pabrėžia Kauno ir Brno bendrumus ir vietą Europos architektūrinio paveldo žemėlapyje.

Renginį savo dalyvavimu pagerbė Brno miesto Tarybos kultūros komisijos pirmininkė Karla Hofmannova, o svečiams koncertavo muzikos ansamblis „Ainiai“ iš Kauno su specialia programa.

Lapkričio 13 dieną vyko ir dalykiniai susitikimai su Brno savivaldybės padalinių vadovais, taipogi parodos iniciatoriaus ir autoriaus Gintaro Balčyčio paskaita „Kauno tarpukario architektūra“. Brno Technikos Universiteto Statybos fakultete įvykusioje paskaitoje architektūros ir statybos studentams bei kitiems susidomėjusiems buvo pristatyta Laikinosios sostinės tarpukario modernistinės architektūros raida, jos išskirtinumas ir vieta Europinio kultūrinio ir architektūrinio paveldo žemėlapyje.

Paroda viloje Stiassni Brno vyks iki šių metų gruodžio 13 dienos.