Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Žmogaus teisių taryboje Lietuva palaiko Jungtinių Tautų specialiosios pranešėjos žmogaus teisėms Baltarusijoje mandatą

Sukurta 2021.07.05 / Atnaujinta 2021.07.05 19:27
  Žmogaus teisių taryboje Lietuva palaiko Jungtinių Tautų specialiosios pranešėjos žmogaus teisėms Baltarusijoje mandatą

  Liepos 5 dieną Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 47-ojoje sesijoje vyko interaktyvus dialogas su JT specialiąja pranešėja žmogaus teisėms Baltarusijoje Anais Marin, kurio metu pristatytas pranešimas apie ženkliai pablogėjusią žmogaus teisių padėtį šalyje bei pateiktos pranešėjos rekomendacijos.

  Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakęs Lietuvos užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dėkojo specialiajai pranešėjai už pranešimą, kuriame įvardinti sisteminiai rimti žmogaus teisių pažeidimai, vykdomi Baltarusijos valdžios institucijų 2020 metų prezidento rinkimų kontekste. Dėl žmogaus teisių gynėjų, o ypač žurnalistų sulaikymų, Šiaurės ir Baltijos šalys paragino nedelsiant ir besąlygiškai paleisti ir reabilituoti visus savavališkai sulaikytus už tai, kad jie naudojasi savo saviraiškos bei taikių susirinkimų, nuomonės ir asociacijos laisvėmis.

  „Tarptautinė bendruomenė Baltarusijos valdžios institucijoms siunčia aiškią žinią, kad visi sunkių žmogaus teisių pažeidimų, įskaitant kankinimus, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir priverstinius dingimus, kaltininkai turi būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn“, - pabrėžė M. Adomėnas. Viceministras paragino išlaikyti tarptautinės bendruomenės dėmesį nuolat blogėjančiai žmogaus teisių padėčiai Baltarusijoje ir pratęsti specialiosios pranešėjos mandatą.

  Lietuvos vardu pasisakęs Lietuvos nuolatinis atstovas prie JT biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas atkreipė dėmesį į tai, kad Baltarusijos valdžios institucijos sustiprino represijas prieš visas pilietinės visuomenės grupes, taiko priekabiavimą, bauginimus, baudžiamąjį persekiojimą ir savavališkus sulaikymus. „Priverstinai nutupdydama reisinį lėktuvą Minske ir tuo sukeldama pavojų civilinei aviacijai, Baltarusijos valdžia sulaikė žurnalistą Ramaną Pratasevičių ir jo partnerę, kas įrodo, jog visomis priemonėmis bandoma nutildyti nepriklausomos žiniasklaidos balsus“, – sakė ambasadorius A. Krivas.

  Lietuvos, Airijos, Graikijos, Lenkijos ir Jungtinės Karalystės iniciatyva, prisijungus visoms Europos Sąjungos šalims (ES) bei 18-ai kitų regionų šalių, interaktyvaus dialogo su pranešėja metu perskaitytas Bendrasis pareiškimas dėl neteisėto R. Pratasevičiaus ir jo partnerės sulaikymo bei reikalaujama nedelsiant paleisti į laisvę juos ir kitus neteisėtai sulaikytuosius, įskaitant politinius kalinius.

  ES iniciatyva šioje ŽTT sesijoje teikiama rezoliucija dėl specialiosios pranešėjos mandato pratęsimo vieneriems metams, raginant Baltarusijos institucijas bendradarbiauti su pranešėja bei suteikti jai galimybes nevaržomai atvykti į Baltarusiją.

  Žmogaus teisių tarybos 47-oji sesija vyksta Ženevoje 2021 metų birželio 21 – liepos 13 dienomis. ŽTT tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva siekia narystės ŽTT 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1.png

  Lapkričio 2-ąją, minint tarptautinę dieną, skirtą panaikinti nebaudžiamumą už nusikaltimus prieš žurnalistus, užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas nuotoliniu būdu dalyvavo Lietuvos su bendramintėmis valstybėmis ir UNESCO Jungtinėse Tautose (JT) Niujorke (JAV) surengtame renginyje, skirtame neapykantos kalbos ir žurnalisčių saugumo temoms. Renginyje viceministras pabrėžė laisvos žiniasklaidos svarbą taikai ir demokratijai, ragino užtikrinti atsakomybę už nusikaltimus prieš žurnalistus, ypač prieš žurnalistes.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »
  Random 4.jpg

  Rugsėjo 19-22 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, Prezidento Gitano Nausėdos vadovaujamos delegacijos sudėtyje, dalyvaus Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos 76-osios sesijos bendruosiuose debatuose ir kituose aukšto lygio renginiuose Niujorke, Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Kartu bus pažymėtas Lietuvos, Estijos ir Latvijos narystės JT 30-metis.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

  Liepos 12 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas išsiuntė laiškus Jungtinių Tautų (JT) Vyriausiajam pabėgėlių reikalų komisarui Filippo Grandi ir Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) generaliniam direktoriui António Vitorino, išsamiai informuodamas apie išaugusius nelegalios migracijos srautus per Baltarusiją į Lietuvą ir prašydamas jų vadovaujamų organizacijų reaguoti pagal joms suteiktą mandatą.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Birželio 24 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės prie Jungtinių Tautų (JT) biuro Ženevoje kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis PEN America ir Human Rights House Foundation organizuotame nuotoliniame renginyje, skirtame nepriklausimos žiniasklaidos atstovų persekiojimui Baltarusijoje, paragino tarptautinę bendruomenę solidarizuotis su Baltarusijoje įkalintais žurnalistais ir kitais neteisėtai sulaikytais asmenimis, tarp jų Ramanu Pratasevičiumi ir Sofija Sapega, ir siekti jų išlaisvinimo.  

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  39886672.JPG

  Birželio 11 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas Lietuvos užsienio reikalų ministro vardu iškilmingai įteikė ,,Lietuvos diplomatijos žvaigždę“ Austrijos nuolatinei atstovei Ženevoje ambasadorei Elisabeth Tichy-Fisslberger.

  Atstovybių naujienos »

  Lietuva, siekdama prisidėti prie Jungtinių Tautų (JT) veiklos žmogaus teisių srityje, skyrė trisdešimt tūkstančių eurų JT vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro veiklai.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »