Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas Žmogaus teisių taryboje paragino Baltarusiją nutraukti žmogaus teisių pažeidimus

Sukurta 2021.02.25 / Atnaujinta 2021.02.25 17:56
  Viceministras M. Adomėnas Žmogaus teisių taryboje paragino Baltarusiją nutraukti žmogaus teisių pažeidimus

  Vasario 25 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas per nuotolį dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos metu vykstančiame išplėstiniame dialoge su Jungtinių Tautų (JT) Vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet, kuri pristatė pranešimą apie žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje 2020 metų vykusių prezidento rinkimų kontekste.

  Dėkodamas Vyriausiajai žmogaus teisių komisarei už pranešime išsamiai įvertintą žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje, viceministras pažymėjo, kad jame atspindėti ne tik rimti žmogaus teisių pažeidimai, bet ir sisteminis jų pobūdis ir nebaudžiamumas.

  „Neseniai Baltarusijoje stebėjome naują žmogaus teisių gynėjų ir žurnalistų gąsdinimo ir persekiojimo bangą. Jiems taikomas baudžiamasis persekiojimas vien tik už jų pareigos visuomenei atlikimą“, - pabrėžė viceministras M. Adomėnas. 

  Lietuva išreiškė susirūpinimą dėl Baltarusijoje vykdomų masinio pobūdžio žmogaus teisių pažeidimų ir paragino Baltarusijos vadovybę nustoti persekioti žurnalistus ir žmogaus teisių gynėjus, nedelsiant paleisti sulaikytuosius, nubausti žmogaus teisių pažeidėjus ir surengti laisvus ir sąžiningus rinkimus.

  Viceministras taip pat pabrėžė, kad tarptautinė bendruomenė Baltarusijos žmonėms turi pasiųsti aiškų paramos ženklą ir sukurti nepriklausomą tarptautinį atskaitomybės mechanizmą, kuris rinktų, sistemintų ir analizuotų žmogaus teisių pažeidimų įrodymus, kurių pagrindu būtų nubausti pažeidėjai.   

  Tarybos sesijos pabaigoje tikimasi, jog bus priimta rezoliucija dėl tęstinio žmogaus teisių padėties Baltarusijoje stebėjimo ir atskaitomybės mechanizmo sukūrimo.

  Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje  stebėtojos teisėmis.

   

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Gegužės 6 dieną Užsienio reikalų ministerija (toliau – URM), tęsdama pastangas padėti Druskininkų gyventojams, dirbantiems Baltarusijos valdančiojo režimo kontroliuojamoje sanatorijoje „Belorus“, sukvietė kitas Lietuvos institucijas į pasitarimą, kuriame aptarti tolesni veiksmai dėl šios sanatorijos.

  Naujienos »
  DSC_8069.jpg

  Balandžio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje didžiausias dėmesys skirtas agresyviems Rusijos veiksmams prieš Ukrainą ir opozicijos lyderį Aleksejų Navalną, jo sveikatos būklei, situacijai Sakartvele, Baltarusijoje, kitoms užsienio politikos aktualijoms.

  Daugiašaliai santykiai »

  Lietuva, siekdama prisidėti prie Jungtinių Tautų (JT) veiklos žmogaus teisių srityje, skyrė trisdešimt tūkstančių eurų JT vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro veiklai.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  Ministro palaikymas Marfa Rabkova.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paragino Baltarusijos teisėsaugą nedelsiant ir besąlygiškai paleisti visus politinius kalinius.

  A. ir I. Luckievičių kapas.jpg

  Kovo 25-ąją, minint Baltarusijos Laisvės dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja Rasų kapinėse pagerbė kovotojus už Baltarusijos laisvę.

  Dvišaliai santykiai »

  Kovo 25 dieną, solidarizuojantis su Baltarusijos žmonėmis, šiandien švenčiančiais Laisvės dieną, reaguojant į nuolatines Baltarusijos režimo vykdomas sistemines represijas prieš savo šalies visuomenę ir palaikant demokratinius Baltarusijos žmonių siekius, Lietuva, Latvija ir  Estija  išplečia užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Baltijos šalių teritorijas, nacionalinius sąrašus.

  Ministerijos naujienos »