Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras A. Pranckevičius: Vakcinų tiekimas ir gamybos pajėgumai tebekelia iššūkį skiepijimui ES

Sukurta 2021.04.20 / Atnaujinta 2021.04.20 19:28
   Viceministras A. Pranckevičius: Vakcinų tiekimas ir gamybos pajėgumai tebekelia iššūkį skiepijimui ES
   Viceministras A. Pranckevičius: Vakcinų tiekimas ir gamybos pajėgumai tebekelia iššūkį skiepijimui ES

   Balandžio 20 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje aptartas ES koordinuotas atsakas į COVID-19 pandemiją, ES – Jungtinės Karalystės (JK) santykiai, teisinės valstybės situacija ES, Konferencija dėl Europos ateities ir ES plėtros klausimas.

   Apžvelgiant koordinuotą ES atsaką į COVID-19 pandemiją, viceministras A. Pranckevičius paragino ES imtis aktyvesnių veiksmų, užtikrinant vakcinos tiekimą, siekti spartaus sutarimo dėl skaitmeninio žaliojo sertifikato ir stiprinti koordinuotą vakcinacijos komunikaciją ES mastu.

   „Nereguliarus tiekimas kelia didžiausią iššūkį sklandžiam skiepijimui, todėl Lietuva ypač remia pastangas didinti vakcinų gamybą ES ir yra pasirengusi pati prisidėti prie jų gamybos plėtros. Taip pat svarbu, kad gamintojai laikytųsi savo sutartinių įsipareigojimų. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas vakcinų, į kurias ES investavo, gamybos spartinimui bei koordinuotai ir aiškiai ES komunikacijai dėl Europos Vaistų Agentūros (EVA) autorizuotų vakcinų. Sveikiname sutarimą Taryboje dėl skaitmeninio žaliojo sertifikato ir tikimės spartaus sutarimo su Europos Parlamentu. Nuosekliai pabrėžiame, kad būtų pripažįstami tik sertifikatai, patvirtinantys skiepijimą EVA autorizuota vakcina“, – pabrėžė viceministras.

   Taip pat viceministras pažymėjo ES solidarumo ir paramos ES partnerėms svarbą. „Sveikiname žingsnius, užtikrinant  ES vakcinų teikimą partnerėms Vakarų Balkanuose – tai ypatingai svarbi žinia, siekiant pandemijos suvaldymo už ES ribų, tačiau kartu privalome palengvinti prieigą prie vakcinos ir ES partnerėms Rytų bei Pietų kaimynystėje.“

   ES – JK klausimu Europos Komisija (EK) Taryboje pristatė susiklosčiusią situaciją dėl tarptautinius susitarimus pažeidžiančio vienašališko Šiaurės Airijos taikomų prekybos palengvinimų pratęsimo su likusia JK dalimi. Bus tęsiamos diskusijos tarp EK ir JK – iš JK ES tikisi bendradarbiavimo, kartu parengiant aiškų ir detalų visų Išstojimo susitarimo įsipareigojimų įgyvendinimo tvarkaraštį.

   A. Pranckevičius pažymėjo, jog būtina išspręsti situaciją dėl diskriminacinio vizų mokesčio taikymo penkioms valstybėms narėms, įskaitant ir Lietuvą. „Labai vertiname EK ligšiolines pastangas, siekiant užtikrinti lygias teises visiems Europos piliečiams, ir prašome išlaikyti šį klausimą ES ir JK darbotvarkėje“, –  sakė viceministras.

   Vaizdo konferencijoje buvo aptartas ir teisinės valstybės klausimas – EK pristatė teisinės valstybės metinės ataskaitos dalis, kuriose apžvelgiama situacija Vokietijoje, Airijoje, Graikijoje, Ispanijoje ir Prancūzijoje.  BRT metu ministrai aptarė pasirengimą Konferencijai dėl Europos ateities ir balandžio 19 dieną aktyvuotą skaitmeninę Konferencijos platformą, kurioje visi Europos piliečiai galės įsitraukti į dalyvavimą šiame renginyje. Be to, ES Tarybai pirmininkaujanti Portugalija informavo delegacijas apie ES plėtros ir stabilizacijos bei asociacijos procesą.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   M. ADOMENAS.jpg

   Birželio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vizito Kijeve (Ukraina) metu susitiko su Ukrainos prezidento patarėju Ihoru Zhovkva ir užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasylu Bodnaru.

   Dvišaliai santykiai »
   1.jpg

   Gegužės 17 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Koimbroje (Portugalija) vykusioje neformalioje Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų taryboje (BRT), kuri buvo skirta ES ateities klausimams. Tarybos metu įvyko pirmasis ES ateities ministrų susitikimas, taip pat buvo aptartas nuo ES nutolusių salų-regionų potencialo panaudojimas.

   Daugiašaliai santykiai »
   Foto.jpg

   Balandžio 21 dieną įvyko užsienio reikalų viceministro Arnoldo Pranckevičiaus ir Vokietijos užsienio reikalų ministerijos Valstybės sekretoriaus, atsakingo už Europos reikalus, Manuelio Bergerio, konsultacijos Europos Sąjungos (ES) ir ES išorės politikos klausimais.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   DSC_4801.jpg

   Kovo 23 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje vyko pasiruošimas kovo 25–26 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) nuotoliniam susitikimui. Susitikimo metu aptartas ES koordinuotas atsakas į COVID-19 pandemiją, ES skaitmeninės ir vidaus rinkos bei pramonės modernizavimas, ES išorės klausimai, taip pat Europos semestras ir konferencija dėl Europos ateities.

   Daugiašaliai santykiai »
   4.jpg

   Kovo 19 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas nuotoliniu būdu pasisakė Tarptautinės koalicijos Saheliui užsienio reikalų ministrų susitikime. Viceministras pasveikino G5 aukščiausiojo lygio susitikimo N’Djamenoje, kuriame buvo įvertinta padėtis Sahelyje, rezultatus ir pabrėžė, kad Lietuva laikysis savo įsipareigojimų dalyvaujant Jungtinių Tautų (JT) MINUSMA operacijoje ir Europos Sąjungos (ES) mokymo misijoje Malyje.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   DSC_7341.jpg

   Gruodžio 8 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) vaizdo konferencijoje.  Jos metu ministrai diskutavo apie kovos su klimato kaita tikslus ir jų įgyvendinimo priemones, bendrus ES veiksmus pandemijos akivaizdoje, saugumo stiprinimą, ES Pietų kaimynystę, ES ir JAV santykius, situaciją Baltarusijoje bei derybas tarp ES ir Jungtinės Karalystės ateities santykių. Šios temos bus aptariamos gruodžio 10-11 dienomis vyksiančios Europos Vadovų Tarybos metu.

   Daugiašaliai santykiai »