Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministerija informuoja apie vasario 25 dieną Europos Sąjungos paskelbtas papildomas sankcijas Rusijai

Sukurta 2022.02.26 / Atnaujinta 2022.02.27 11:25

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija (URM) atkreipia dėmesį į vakar, 2022 metų vasario 25 dieną, Europos Sąjungos (ES) įvestas papildomas ribojamąsias priemones, susijusias su Rusijos vykdoma agresija prieš Ukrainą. Papildomai buvo įvesti šie ribojimai:

  • Rusijos Prezidento V. Putino ir Užsienio reikalų ministro S. Lavrovo valdomų lėšų užšaldymas;
  • draudimas atvykti ir lėšų užšaldymas Rusijos Valstybės Dūmos nariams ir tam tikriems Rusijos sprendimų priėmėjams;
  • finansinės sankcijos, kuriomis nutraukiama Rusijos prieiga prie svarbiausių kapitalo rinkų, taip pat įvedami ribojimai Rusijos piliečių indėliams Europos bankuose;
  • draudimas eksportuoti tam tikrą įrangą, reikalingą Rusijos naftos perdirbimo gamyklų atnaujinimui;
  • draudimas parduoti bet kokius orlaivius, jų atsargines dalis ir įrangą Rusijos oro transporto bendrovėms;
  • įvesti papildomi ribojimai iš Europos Sąjungos į Rusiją eksportuoti tam tikras technologijas ir dvejopos paskirties prekes;
  • įvesti vizų išdavimo ribojimai Rusijos diplomatams ir tarnautojams.

Į sankcijų sąrašus įtrauktų fizinių ir juridinių asmenų sąrašus bei konkrečią informaciją apie sankcijų turinį galima rasti ES teisės aktų žurnale.

Situacija nuolat keičiasi, todėl URM ragina Lietuvos gyventojus ir ekonominės veiklos vykdytojus aktyviai sekti naujausią informaciją, susijusią su ES ir kitų šalių skelbiamomis ribojamosiomis priemonėmis.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
026 Ukrainos palaikymo renginys.JPG

Vasario 26 dieną, Pasipriešinimo Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto okupacijai dienos aštuntųjų metinių proga, Rusijai vykdant naują plataus masto agresiją prieš nepriklausomą, taikią ir demokratinę Ukrainą, Užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia Rusijos veiksmus ir tolesnį Ukrainos suvereniteto, nepriklausomybės ir teritorinio vientisumo pažeidinėjimą ir reikalauja nedelsiant nutraukti karinius veiksmus bei išvesti Rusijos kariuomenę iš suverenios Ukrainos teritorijos.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
1.jpg

Vasario 15 dieną vykusiuose susitikimuose Paryžiuje viceministras Arnoldas Pranckevičius aptarė Europos paramą Ukrainai ir bendrus ES veiksmus Rusijos agresijos akivaizdoje.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

Sausio 7 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo neeiliniame NATO užsienio reikalų ministrų nuotoliniame susitikime, surengtame siekiant aptarti saugumo situaciją Europoje, susijusią su Rusijos karinių pajėgų telkimu prie Ukrainos ir pasikonsultuoti prieš numatomus NATO bei sąjungininkių kontaktus su Rusija, įskaitant NATO−Rusijos tarybą, kuri planuojama sausio 12 dieną.

NATO ir tarptautinis saugumas »
100994_86e0d52c41ce0bc76c4409c490b72ca7.jpg

2021 m. gruodžio 1 dieną  Lietuvos ambasada Maskvoje literatūriniu-muzikiniu vakaru „Išgirsti Milošą“ paminėjo lietuvių kilmės lenkų poeto, Nobelio premijos laureato, eseisto, vertėjo ir intelektualo Česlovo Milošo 110-ąsias gimimo metines.

Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »