Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis dalyvaus JT Generalinės Asamblėjos aukšto lygio renginiuose Niujorke

Sukurta 2021.09.19 / Atnaujinta 2021.09.19 12:39
  Ministras G. Landsbergis dalyvaus JT Generalinės Asamblėjos aukšto lygio renginiuose Niujorke

  Rugsėjo 19-22 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, Prezidento Gitano Nausėdos vadovaujamos delegacijos sudėtyje, dalyvaus Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos 76-osios sesijos bendruosiuose debatuose ir kituose aukšto lygio renginiuose Niujorke, Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Kartu bus pažymėtas Lietuvos, Estijos ir Latvijos narystės JT 30-metis.

  Pagrindinė šių metų bendrųjų debatų tema: „Atsparumo didinimas su viltimi įveikti COVID-19, atkurti tvarumą, atsižvelgiant į Žemės poreikius, gerbiant žmogaus teises ir stiprinant Jungtines Tautas“ (angl. “Building resilience through hope – to recover from COVID-19, rebuild sustainably, respond to the needs of the planet, respect the rights of people, and revitalise the United Nations”). JT valstybių ir vyriausybių vadovai, kiti aukšti pareigūnai aptars ir ieškos bendro sutarimo dėl JT Generalinio Sekretoriaus „Mūsų bendroje darbotvarkėje“ pateiktų pasiūlymų, diskutuos atsigavimo po COVID-19 (koronaviruso) pandemijos, kovos su klimato kaita, darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo, daugiašališkumo stiprinimo, saugumo užtikrinimo ir konfliktų prevencijos, kibernetinio saugumo, žiniasklaidos laisvės ir žmogaus teisių apsaugos klausimais.

  Ministras G. Landsbergis kartu su Prezidentu G. Nausėda dalyvaus iškilmingoje JT Kovos su terorizmu biuro ir Nacionalinio Rugsėjo 11-osios memorialo muziejaus rengiamoje bendroje Rugsėjo 11-osios teroro aktų aukų pagerbimo ceremonijoje. Taip pat G. Landsbergis dalyvaus Baltijos valstybių prezidentų ir užsienio reikalų ministrų susitikimuose su JT Generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu.

  Ministras G. Landsbergis susitiks su įvairių regionų valstybių užsienio reikalų ministrais. Susitikimų metu numatoma aptarti aktualius dvišalės, regioninės ir tarptautinės darbotvarkės klausimus, galimybes stiprinti dvišalį politinį ir ekonominį bendradarbiavimą, esamą ir būsimą diplomatinį atstovavimą, partnerystę tarptautinėse organizacijose.

  Vizito Niujorke metu Lietuvos užsienio reikalų ministras pristatys Lietuvos poziciją neformaliame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikime dėl Afganistano.

  Taip pat numatomi susitikimai su Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komiteto prezidentu Peter Maurer, JAV žydų organizacijų nariais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_0992.jpeg

  Kovo 18 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Darius Staniulis susitiko su Jungtinių Tautų (JT) vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet. Susitikimo metu aptarti Lietuvos prioritetai JT žmogaus teisių taryboje, žmogaus teisėms ir tarptautinei tvarkai kylantys iššūkiai, išsakyta visapusiška parama Vyriausiosios komisarės biuro veiklai.

  Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  275528659_490102675899151_6960225179802515462_n.jpg

  Šią savaitę Lietuva, Latvija ir Estija išplatino du bendrus pareiškimus Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybai dėl Rusijos vykdomo karo prieš Ukrainą, kuriuose reikalavo užtikrinti, kad Rusija ir visi šios šalies atsakingi asmenys būtų patraukti atsakomybėn už vykdomus grubius tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus ir karo nusikaltimus Ukrainoje bei ragino siekti efektyvesnio tarptautinės bendruomenės veikimo užtikrinant civilių apsaugą karo zonose ir atliepiant nuolat augančius humanitarinės pagalbos poreikius šalyje.

  Situacija Ukrainoje » JT Saugumo Taryba » Atstovybių naujienos »
  Random 1.jpg

  Kovo 7 dieną Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje trys Baltijos šalys padarė bendrą pareiškimą, kuriame pasmerkė neteisėtą ir neišprovokuotą Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą ir pabrėžė būtinybę kuo skubiau imtis praktinių priemonių JT Generalinės Asamblėjos rezoliucijos „Dėl agresijos prieš Ukrainą“ humanitarinėms nuostatoms įgyvendinti.

  Situacija Ukrainoje » JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »