Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos sesijoje Lietuva išreiškė paramą Ukrainai ir Sakartvelui

Sukurta 2020.06.19 / Atnaujinta 2020.06.19 14:20
  IMG_7339.JPEG Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos sesijoje Lietuva išreiškė paramą Ukrainai ir Sakartvelui

  Birželio 18-19 dienomis Lietuva dalyvavo Ženevoje vykstančios Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 43-osios sesijos interaktyviame dialoge dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje ir bendruosiuose debatuose dėl techninės paramos ir pajėgumų stiprinimo.

  Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas išreiškė gilų susirūpinimą dėl Rusijos toliau vykdomų pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių pažeidimų Rusijos okupuotame Kryme, Sevastopolio mieste ir Ukrainos Donbaso regione, Krymo totorių teisių pažeidimų, prievartinio Krymo gyventojų šaukimo į Rusijos karinę tarnybą, ragino Rusiją vykdyti prisiimtus tarptautinės teisės įsipareigojimus ir užtikrinti prieigą tarptautiniams žmogaus teisių stebėjimo mechanizmams.

  Bendruosiuose debatuose dėl techninės paramos ir pajėgumų stiprinimo Lietuva sveikino glaudų Sakartvelo bendradarbiavimą su Jungtinių Tautų (JT) Vyriausios žmogaus teisių komisarės biuru ir išreiškė didelį susirūpinimą blogėjančia saugumo, humanitarine ir žmogaus teisių padėtimi Rusijos okupuotuose Sakartvelo Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetijos) regionuose, toliau vykdoma „borderizacija“,  judėjimo laisvės ribojimais, ypač COVID-19 pandemijos kontekste.

  Lietuva išreiškė tvirtą paramą Ukrainos ir Sakartvelo suverenitetui ir teritoriniam vientisumui.

  ŽTT 43-oji sesija kovo mėnesį buvo sustabdyta dėl pandemijos protrūkio ir darbą atnaujino birželio 15 dieną. ŽTT tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Lietuva, siekdama prisidėti prie Jungtinių Tautų (JT) veiklos žmogaus teisių srityje, skyrė trisdešimt tūkstančių eurų JT vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro veiklai.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Šiandien, kovo 24 dieną, įsteigta Tarptautinės atsakomybės platforma Baltarusijai (International Accountability Platform for Belarus), kurios tikslas – rinkti, dokumentuoti, verifikuoti ir kaupti įrodymus dėl šiurkščių žmogus teisių pažeidimų Baltarusijoje, režimo struktūrų vykdomų nuo 2020 metų rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų iki šių dienų.

  Daugiašaliai santykiai »

  Šiandien, kovo 23 dieną, į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Kinijos ambasadorius Lietuvoje išreikšti protestą dėl parlamentarės Dovilės Šakalienės bei Europos Sąjungos (ES) institucijų ir žmogaus teises Kinijoje ginančių asmenų iš ES valstybių narių įtraukimo į Kinijos sankcijų sąrašus.

  ID_UA_HRC46.jpg

  Kovo 22-23 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų vyriausiąja žmogaus teisių komisare, kuriai atstovavo jos pavaduotoja Nada Al-Nashif, dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje bei techninės pagalbos ir gebėjimų stiprinimo bendruosiuose debatuose.

  Daugiašaliai santykiai »

  Kovo 19 dieną surengtas Ženevoje vykstančios Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos paraštinis renginys apie religijos ir tikėjimo laisvės ribojimą, vykdomą prisidengiant kova su ekstremistinėmis grėsmėmis. 

  Daugiašaliai santykiai »
  M. Adomenas.png

  Vasario 25 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas per nuotolį dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos metu vykstančiame išplėstiniame dialoge su Jungtinių Tautų (JT) Vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet, kuri pristatė pranešimą apie žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje 2020 metų vykusių prezidento rinkimų kontekste.

  Dvišaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »