Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Įvyko pirmosios Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų politinės konsultacijos

Sukurta 2020.09.22 / Atnaujinta 2020.09.22 16:25
  Įvyko pirmosios Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų politinės konsultacijos

  Rugsėjo 22 dieną vyko pirmosios Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) nuotolinės politinės konsultacijos, kurių metu aptarti dvišalio politinio, ekonominio, teisinio ir konsulinio bendradarbiavimo klausimai, darbas tarptautinėse organizacijose, saugumo padėtis Artimųjų Rytų, Persijos įlankos ir Afrikos regionuose.

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas konstatavo, kad JAE tampa svarbiu Lietuvos politiniu ir ekonominiu partneriu Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regione. Abi pusės pasidžiaugė, kad tarp Lietuvos ir JAE vyksta reguliarūs aukšto lygio vizitai, dvišaliai susitikimai, puikus bendradarbiavimas daugiašalėje diplomatijoje: JAE palaikė Lietuvos kandidatūrą į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą, o Lietuva parėmė JAE kandidatūrą surengti pasaulinę parodą EXPO 2020.

  Politinių konsultacijų metu viceministras N. Germanas pasveikino JAE pusę su istoriniu JAE susitarimu su Izraeliu, pagal kurį abi šalys užmezgė diplomatinius santykius. Abi delegacijos pasikeitė nuomonėmis apie padėtį Libijoje, Sirijoje, Jemene, Sudane ir Somalyje. Kalbant apie situaciją Lietuvos kaimynėje Baltarusijoje, viceministras Neris Germanas akcentavo, kad visa tarptautinė bendruomenė turi toliau didinti spaudimą Aleksandro Lukašenkos režimui tam, kad liautųsi prievartos naudojimas prieš taikius protestuotojus ir žmogaus teisių pažeidinėjimai.

  Virtualiose konsultacijose daug dėmesio skirta diskusijoms, kaip sustiprinti dvišalius ekonominius santykius ir prekybą. JAE delegacija išreiškė pageidavimą bendradarbiauti finansinių technologijų, inovacijų, mokslinių tyrimų ir dirbtinio intelekto srityse. Abi delegacijos sutiko, kad yra daug neišnaudoto potencialo plėsti ekonominį bendradarbiavimą ir sutarė artimiausiu metu surengti Jungtinės ekonominės komisijos susitikimą.

  2019 metais JAE sostinėje Abu Dabyje įsteigta Lietuvos ambasada, kuriai vadovauja ambasadorius Edminas Bagdonas. Jungtiniuose Arabų Emyratuose gyvena didžiausia lietuvių bendruomenė regione, didžioji dalis – Dubajuje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Untitled design.png

  Birželio 2 dieną vyko virtualios Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) užsienio reikalų ministerijų ekonominės konsultacijos, kuriose aptarti dvišaliai ekonominio bendradarbiavimo klausimai. Konsultacijų metu daugiausia dėmesio skirta gyvybės mokslų, informacinių technologijų, atsinaujinančios energetikos ir maisto pramonės sektoriams, JAE pristatė pasirengimo EXPO2020 parodai eigą.

  Ekonominiai santykiai »
  kreps4.jpg

  Balandžio 19 dieną Lietuvos ambasados Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) kvietimu, Dubajuje lankėsi Lietuvos krepšinio federacijos atstovai, vadovaujami generalinio sekretoriaus Mindaugo Špoko. Tai – pirmasis, tačiau ne paskutinis toks susitikimas.

  Dvišaliai santykiai »