Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
1.jpg

Šiandien Čekijos Ūsčio prie Labės apskrities Lounų regioniniame muziejuje atidaryta paroda „Po svetimu dangum. Lietuvos gyventojai sovietų lageriuose ir tremtyje 1940–1958 m.“ Paroda skirta sovietinėms tremtims paminėti.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_7992.JPG

Šiandien Čekijos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje atidaryta paroda „Čekijos ir Baltijos šalių šimtmetis. 1921-2021“, skirta diplomatinių santykių užmezgimo 100-osioms metinėms. Parodą inicijavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Prahoje, jai oficialią globą suteikė ir atidaryme dalyvavo Čekijos užsienio reikalų ministras Janas Lipavský.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_7972.JPG

Gegužės 30 d. Čekijos Libereco mieste surengta lietuvių režisieriaus Manto Kvedaravičiaus (1976-2022) dokumentinio filmo „Mariupolis“ peržiūra. Tai jau ketvirtasis Čekijos miestas, kuriame pristatyta M. Kvedaravičiaus kūryba. Kiek anksčiau Ambasados iniciatyva šis filmas rodytas Prahoje, Pilzene ir Píseke.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Dėl registracijos į KĮ_1.png

Siekdama gerinti Lietuvos piliečiams teikiamų konsulinių paslaugų kokybę, Lietuvos užsienio reikalų ministerija tobulina elektroninę asmenų registracijos, konsulinėms paslaugoms Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose užsienyje, sistemą.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Čekijoje »
DSC_7885.JPG

Baltijos ir Šiaurės šalių ambasados Prahoje vėl kartu paminėjo savo valstybių nacionalines dienas. Antradienį bendras priėmimas Čekijos Nacionalinės galerijos rūmuose surengtas jau 15-ąjį kartą. Gražia tradicija tapusio bendro renginio pagrindine tema šiemet buvo parama Ukrainai ir solidarumas su jos gynėjais.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Lietuviai Čekijoje »
IMG_2706.jpg

Prahoje trečiadienį vyko diskusija „Romas Kalanta ir kiti gyvieji fakelai SSRS“,  kuria buvo pagerbtas prieš 50 metų Kaune susideginęs R. Kalanta ir keletą metų anksčiau analogiškai dėl Čekoslovakijos laisvės pasiaukojęs Janas Palachas.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_7650.JPG

Šiandien Lietuvos ambasadoje Prahoje pristatyti projekto, skirto čekų konstruktoriui ir išradėjui Ludvíkui Očenášekui (1872-1949), rezultatai. Šiemet minimos L. Očenášeko 150-osios gimimo metinės.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_6905.JPG

Balandžio 20 d. Komorní Hrádek pilyje netoli Prahos surengtas padėkos priėmimas Lietuvoje tarnavusiems čekų kariams.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
51970685571_e872c6963c_c.jpg

Šiandien Prahoje Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, susitikusi su Čekijos Respublikos parlamento Atstovų rūmų Pirmininke Marketa Pekarova Adamova (Markéta Pekarová Adamová), pabrėžė, kad Lietuva, prieš 100 metų gindama savo laisvę, taip pat labai laukė Vakarų pagalbos. Kaip ir Čekija jos tikėjosi vėliau, kai sovietų tankai drebino Prahos grindinį.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
22-03-17 MINISTR - TK Litevský zaminir (3).JPG

Kovo 17 d. Prahoje darbo vizito viešintis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su Čekijos užsienio reikalų ministru Janu Lipavský aptarė Lietuvos ir Čekijos dvišalius santykius, Rusijos agresiją Ukrainoje ir pagalbos Ukrainai būdus, saugumo situaciją Europoje bei NATO rytinio flango saugumo stiprinimo priemones, galimos tolesnes tarptautines sankcijos Rusijai ir Baltarusijai.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai »
iliustracija_archyvas.jpeg

Dalinamės Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės laišku pasaulio lietuviams, skirtu pasaulio lietuviams. Laiške Ministrė Pirmininkė ragina suteikti žinių apie Lietuvos diasporos saugomus leidinius, dokumentus, prisiminimus, vaizdo ir garso medžiagą, susijusius su Lietuvos pasipriešinimu XX a. okupacijoms.

 

Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
LRS_I.JPG

2022 m. vasario  d. Nr.

Vilnius

Lietuvos Respublikos Seimas,

remdamasis Jungtinių Tautų Chartijoje (toliau – Chartija) numatytais visų valstybių įsipareigojimais tarptautiniuose santykiuose susilaikyti nuo grasinimo jėga ar jos panaudojimo prieš bet kurios valstybės teritorijos vientisumą ar politinę nepriklausomybę ir tarptautinius ginčus spręsti taikiomis priemonėmis;

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Būtina žinoti.png

Karo prievolininkai (Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie nėra atleisti nuo karo prievolės) išvykę gyventi į kitą užsienio valstybę ilgesniam negu 6 mėnesių laikotarpiui, privalo nedelsdami informuoti Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos regioninį padalinį (kurio teritorijoje karo prievolininkas gyveno prieš išvykdamas) apie savo faktinę gyvenamąją vietą užsienyje ir kitą informaciją ryšiams palaikyti (elektroninio pašto adresas, telefono ryšio numeris). Ši informacija reikalinga susisiekti su karo prievolininkais paskelbus mobilizaciją ar šaukiant į privalomąją karo tarnybą.

NATO ir tarptautinis saugumas » Lietuviai Čekijoje »
C.JPG

Šiandien Prahoje Lietuvos ir Čekijos diplomatinių santykių užmezgimo 100-mečio jubiliejaus  proga atidaryta paroda „Čekijos ir Baltijos šalių šimtmetis. 1921-2021“. Parodą inicijavo Baltijos šalių ambasados Prahoje, bendradarbiaudamos su Prahos 5-ojo rajono savivaldybe. Globą šiai parodai suteikė šio rajono seniūnė Renáta Zajíčkova.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_6057.JPG

Prieš daugiau nei 500 metų gimęs humanistas, leidėjas Pranciškus Skorina suvienijo Lietuvą, Baltarusiją, Čekiją, Lenkiją ir Italiją. Ketvirtadienį vakare šių šalių miestuose – Vilniuje, Prahoje, Varšuvoje, Minske, Polocke ir Paduvoje – aukotos šv. Mišios, kuriose buvo pagerbtas P. Skorinos atminimas.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha