Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Map.png

Nuo 2020 m. birželio 15 d. ES + šalys remiantis epidemiologinės padėties įvertinimu, suskirstytos į tris grupes pagal COVID-19 rizikos laipsnį - mažą (žalią), vidutinę (oranžinę) ir didelę (raudoną) riziką.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Konsulinės naujienos » Lietuviai Čekijoje »
G Nauseda_Reuters_HN.jpg

Dienraščio "Hospodarske noviny" analitiko ir Baltijos šalių eksperto Martino Ehlo interviu su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda, publikuotas 2020 m. birželio 17 dieną.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »

Lietuvos Respublikos piliečiai konsuliniais klausimais priimami darbo dienomis, nuo pirmadienio iki penktadienio nuo aštuntos iki dvyliktos valandos, išskyrus trečiadieniais. Piliečiai asmeniškai  priimami tik esant neatidėliotinai būtinybei ir iš anksto susitarus telefonu.

Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos » Lietuviai Čekijoje »
Repatriavimo tvarka.png

Nuo balandžio 4 dienos griežtinama Lietuvos piliečių repatrijavimo iš užsienio valstybių tvarka, tačiau grįžimo kelių dar lieka.

  • Vyriausybei priėmus sprendimą griežtinti Lietuvoje galiojantį karantino režimą, nuo balandžio 4 dienos pagalba piliečiams grįžti į Lietuvą bus teikiama tik išimtiniais atvejais. Išimtis planuojama taikyti atsižvelgiant į humanitarinę situaciją geografiškai nutolusiose pasaulio valstybėse, jei iš jų būtų organizuojami bendri Europos Sąjungos repatrijavimo skrydžiai. Tokiu atveju Lietuvos diplomatinės valstybės susisieks su užsiregistravusiais ir patvirtinusiais įsipareigojimą Lietuvoje privalomai izoliuotis piliečiais ir informuos apie tokių skrydžių galimybes.
Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos » Lietuviai Čekijoje »
1.JPG

Kovo 10 ir 11 dienomis Lietuvos ambasadoje Prahoje įvyko du renginiai, skirti paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį  ir atsisveikinti su kadenciją baigiančiu ambasadoriumi Edvilu Raudonikiu ir Egle Raudonikiene.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Pastatas_trsipalve vakare.jpg

Valstybės atkūrimo dieną buvo pagerbtas 1883-1884 m. Prahoje gyvenusio dr. Jono Basanavičiaus atminimas, o vakare Lietuvos ambasada Čekijoje pakvietė lietuvių bendruomenę į protų mūšį. Žaidime dalyvavo ir Brno mieste, Moravijoje, esančio Masaryko universiteto lietuvių kalbos studentai, kurie su Prahos komandomis varžėsi prisijungę virtualiai su informacinių technologijų pagalba.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Sausio 31 d. ambasada kartu Lietuvos garbės konsulu Ciuriche Graziano Pedroja, Šveicarijos verslo sąjunga "Economiesuisse”, “Verslia Lietuva” ir Šveicarijos ekonominės plėtros agentūra “Switzerland Global Enterprise” Ciuriche surengė Lietuvos verslo misiją.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
9.jpg

Sausio 12 d. vakarą Lietuvos ambasadoje Prahoje susirinkę lietuvių bendruomenės atstovai ir Lietuvos draugai paminėjo Laisvės gynėjų dieną.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_0147.JPG

Pastarosios dienos buvo kupinos renginių, skirtų Čekijoje gyvenančiai lietuvių bendruomenei. Prahoje jos nariai susitiko penktadienio vakarą, kur Lietuvos ambasada savo atnaujintose patalpose surengė pirmąjį lietuvių bendruomenei skirtą renginį – susitikimą  su žurnalistu, laidų vedėju ir prodiuseriu Ryčiu Zemkausku.

Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
family photo.jpg

Sekmadienį Prahoje, „Hiltono“ viešbutyje, praūžė dar viena labdaringa kalėdinė mugė, kurią kasmet organizuoja Diplomatų sutuoktinių organizacija. Lietuvos stendas, parengtas Lietuvos ambasados Prahoje, vėl džiaugėsi pirkėjų dėmesiu.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Oranzinis_Diena pries smurta pries moteris.jpg

Šiandien Lietuvos ambasada Prahoje, minėdama Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną, apšvietė savo pastatą oranžine spalva. Rodydami solidarumą, taip prisijungiame prie pasaulinės „Orange the World“ akcijos, kurios metu oranžinės spalvos elementais puošiami Europos Parlamentas ir Europos išorės veiksmų tarnyba Briuselyje, kiti žymūs pastatai pasaulio sostinėse.

Užsienio politika ir diplomatija »
DSC_0010_ (1) - Copy.JPG

Lapkričio 22 d. Čekijos sostinėje Prahoje įvyko Lietuvos ambasadorių regioninis susitikimas.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
01.jpg

Pristatome rekonstruotos Lietuvos ambasados Prahoje interjerą ir eksterjerą. Kuriant projektą buvo siekiama apjungti tarpukario architektūros, tautinės kultūros ir modernaus dizaino elementus taip, kad kiekvienas lankytojas suprastų esąs Lietuvos diplomatinėje atstovybėje ir jaustųsi čia laukiamas. Renovuotose ambasados reprezentacinėse erdvėse planuojama rengti šventes, seminarus, verslo susitikimus ir kultūrinius renginius.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Konsulinės naujienos » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_0045.JPG

Lapkričio 14 d. lietuviška vaidybinė drama „Čia buvo Saša“ (2018) atidarė šių metų Prahos Šiaurės šalių kino festivalį. Ta proga Čekijos sostinę aplankė šio filmo režisierius Ernestas Jankauskas ir vieno iš vaidmenų atlikėja Gabija Siurbytė, po filmo bendravę ir diskutavę su gausia festivalio auditorija.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Round Table_2019-11-05.jpg

Lapkričio 5 d. Lietuvos ambasadoje Prahoje buvo surengta diskusija „Europos atsparumo kūrimas: (ne)išmoktos pamokos“, kurioje dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir daugiau kaip dešimties Čekijos nevyriausybinių organizacijų, think-tankų, politinių institutų ir aukštųjų mokyklų ekspertų.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata