Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
DSC_5584.JPG

Šiandien Lietuvos ambasadoje Prahoje uždegta žalia šviesa tarpdisciplininiam projektui, skirtam išradėjui, konstruktoriui, Čekoslovakijos nacionalinio pasipriešinimo dalyviui Ludvíkui Očenášekui (1872-1949).

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
HK 2.jpg

Šiandien Čekijos rytuose esančiame Hradec Kralovės mieste iškilmingai paroda „Abiejų Tautų Respublika: Europos pirmosios rašytinės konstitucijos istorija“, skirta Gegužės 3-osios konstitucijos 230-osioms metinėms. Parodą bendradarbiaudamos su Hradec Kralovės universitetu parengė Lietuvos ir Lenkijos ambasados Čekijoje, Lenkų kultūros institutas Prahoje ir Sviatlanos Cichanouskajos biuras Vilniuje.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1_Tp Lb.jpg

Lapkričio 17 d., trečiadienį, Libereco technikos universitete atidaryta paroda „Po svetimu dangum“ apie lietuvių tremtinių gyvenimą Sibiro lageriuose. Čekijos auditorijai adaptuotą parodą parengė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras bei Lietuvos ambasada Prahoje. Šįkart keliaujanti ekspozicija Čekijos valstybinės šventės – Kovos už laisvę ir demokratiją dienos proga pristatyta šiaurinės Čekijos šimtatūkstantiniame mieste Liberece.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_5421.JPG

Lapkričio 11 dieną Prahoje, Nacionalinės galerijoje, Šiaurės ir Baltijos šalys kartu paminėjo savo valstybines šventes. Jau 14 metų Šiaurės ir Baltijos šalių atstovybės Čekijoje neorganizuoja atskirų nacionalinės dienos priėmimų ir svečius į bendrą renginį kviečiasi kartu.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Čekijoje »
17.jpg

Lapkričio 3 d. Šveicarijos mieste Bazelyje Lietuvos gyvybės mokslų  įmonės prisistatė bendradarbiavimo galimybėmis besidomintiems šio sektoriaus lyderiams Šveicarijoje.  Verslo misija, kurią organizavo Lietuvos Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra drauge su Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos ambasada Čekijoje ir Šveicarijos Konfederacijai bei „Verslia Lietuva“, subūrė per 20 Lietuvos įmonių ir tiek pat potencialių Šveicarijos partnerių, tarp jų ir tokius pasaulinius farmacijos gigantus kaip „Roche“ ir „Novartis“.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
DSC_5061.JPG

Šiandien Prahoje Lietuvos ir Čekijos diplomatinių santykių užmezgimo 100-mečio jubiliejaus  proga iškilmingai atidaryta paroda „Čekijos ir Baltijos šalių šimtmetis. 1921-2021“, kurią parengė Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Prahoje. Paroda supažindina su Baltijos valstybėmis, svarbiausiais jų istorijos ir santykių su Čekija momentais, pristato Baltijos šalis, kaip istoriškai patikimas politines partneres, o taip pat perspektyvų regioną plėtoti bendrystes verslo, mokslo, kultūros ir kitose srityse.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_4827.JPG

Spalio 14 d., ketvirtadienį, Čekijos Parlamento Senate atidaryta paroda „Po svetimu dangum“ apie lietuvių  tremtinių gyvenimą Sibiro lageriuose. Paroda parengta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centro bei adaptuota Čekijos auditorijai. Šįkart ji pristatoma kasmetinio Prahoje vykstančio tarptautinio festivalio prieš totalitarizmą „MeneTekel“ programoje.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
I Simonyte.jpg

Su Lietuvos Premjere Ingrida Šimonyte apie bendraminčių partnerių pasirinkimą, problemas be gražių išeičių, ir apie tai, kaip žaisti žaidimą, kuriame atsidūrėte ne dėl savo kaltės.

"Respekt", Ondřejus Kundra, Tomášas Brolíkas, Vilnius

2021-10-10

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai »
Delegacija archyvuose.jpg

Praėjusią savaitę Prahoje viešėjo Lietuvos Respublikos archyvų vadovai – Lietuvos vyriausioji archyvarė Kristina Ramonienė, Centrinio valstybės archyvo direktorius Dalius Žižys, Lietuvos ypatingojo archyvo direktorius Ovidijus Leveris ir Lietuvos naujojo archyvo direktorė Danutė Kontrimavičienė. Susitikimuose su Čekijos nacionalinio archyvo ir Prahos miesto archyvo, taipogi archyvų Čekijoje veiklą užtikrinančios Vidaus reikalų ministerijos pareigūnais buvo keičiamasi gerąja patirtimi ir tariamasi dėl bendradarbiavimo plėtros galimybių. Spalio 7 d. vykusio susitikimo metu numatyta jau artimiausiu metu pasirašyti sutartį dėl dvišalio archyvų bendradarbiavimo.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_4704.JPG

Vakar, spalio 7 d., Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Prahoje kino mėgėjams pristatė Baltijos šalių trumpojo metražo filmų programą „iShorts – Baltijos filmai“, skirtą Čekijos ir Baltijos šalių diplomatinių santykių šimtmečiui. Septynių trumpametražių filmų programa paruošta bendradarbiaujant su nevyriausybine organizacija „iShorts“ ir parodyta populiariame alternatyvaus kino teatre „Bio OKO“.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Prahoje rugsėjo 21 d. specialia diskusija apie Europos ateitį paminėtas Lietuvos ir Lenkijos gegužės 3-osios Konstitucijos 230-osios metinės. Diskusiją inicijavo Lietuvos ambasada, bendradarbiaudama su Lenkijos ir Slovėnijos ambasadomis bei Europos Komisijos atstovybe Prahoje. Pasak ambasadoriaus Laimono Talat-Kelpšos, prieš daugiau nei 200 metų priimtas dokumentas pralenkė savo laiką ir tuometinę Lietuvos ir Lenkijos visuomenę. Konstitucijos siekis buvo įtvirtinti laisvės ir solidarumo principus, kurie aktualūs ir šiandien.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_4465.JPG

Vakar Čekijos Šiaurės regiono sostinėje Liberece atidaryta paroda „Abiejų Tautų Respublika: Europos pirmosios rašytinės konstitucijos istorija“, skirta Gegužės 3-osios konstitucijos 230-osioms metinėms. Parodą surengė Lietuvos ir Lenkijos ambasados, Lenkų kultūros institutas Prahoje ir Sviatlanos Cichanouskajos biuras Vilniuje, bendradarbiaudami su Libereco Apskrities mokslo biblioteka, miesto savivaldybe ir Lietuvos garbės konsulu Liberece.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_4285.JPG

Rugsėjo 15 d., trečiadienį, Prahos 5-ajame rajone atidaryta istorinės atminties paroda  apie lietuvių  tremtinių gyvenimą Sibiro lageriuose. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centro parengta ekspozicija „Po svetimu dangum“, adaptuota Čekijos lankytojams, papildyta ir asmenine ambasadoriaus Laimono Talat-Kelpšos šeimos istorija.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_3665 - Copy.JPG

Šiandien pagrindinėje Prahos 3-ojo rajono aikštėje atidaryta istorinės atminties paroda  apie lietuvių  tremtinių gyvenimą Sibiro lageriuose. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centro parengta ekspozicija „Po svetimu dangum“ papildyta ir asmenine ambasadoriaus Laimono Talat-Kelpšos šeimos istorija.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Vakar antrajame didžiausiame Čekijos mieste Brno atidaryta paroda „Abiejų Tautų Respublika: Europos pirmosios rašytinės konstitucijos istorija“, skirta Gegužės 3-osios konstitucijos 230-osioms metinėms. Parodą bendradarbiaudamos su Brno miesto savivaldybe parengė Lietuvos ir Lenkijos ambasados Čekijoje, Lenkų kultūros institutas Prahoje ir Sviatlanos Cichanouskajos biuras Vilniuje.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha