Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadoje Prahoje vėl bus teikiamos visos konsulinės paslaugos piliečiams

Sukurta 2021.03.29 / Atnaujinta 2021.03.29 12:51
  Lietuvos ambasadoje Prahoje vėl bus teikiamos visos konsulinės paslaugos piliečiams

  Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė nuo 2021 m. balandžio 1 d. pavesti Lietuvos atstovybei Čekijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi.

  Čekijoje gyvenantys Lietuvos piliečiai į atstovybę Prahoje galės kreiptis dėl Lietuvos paso ir asmens tapatybės kortelės išdavimo ir keitimo, civilinės būklės aktų registravimo bei prašymų dėl civilinės būklės aktų įtraukimo į apskaitą Lietuvoje pateikimo, notarinių veiksmų atlikimo, prašymų dėl Lietuvos pilietybės pateikimo ir kitų Konsuliniame statute numatytų funkcijų. Piliečiai bus priimami tik iš anksto užsiregistravę ambasados Prahoje tinklalapyje: https://cz.mfa.lt/cz/lt/darbo-laikas.   

  Teikti visas konsulines paslaugas pavesta ir kitoms atstovybėms. Vadovaujantis Lietuvos užsienio reikalų ministro įsakymu, kuriuo keičiamas Konsulinių funkcijų atlikimo organizavimo ir priežiūros tvarkos aprašas, nuo balandžio 1 dienos bus atliekamos visos Konsuliniame statute numatytos funkcijos Lietuvos piliečiams Lietuvos ambasadose Čekijoje, Kroatijoje ir Vengrijoje, o nuo  birželio 1 dienos – ir Moldovoje ir Rumunijoje.

  Šiuo įsakymu pakeičiama galiojanti tvarka, pagal kurią minėtose atstovybėse buvo atliekamos tik su konsulinės pagalbos Lietuvos piliečiams teikimu susijusios konsulinės funkcijos. 

   

  Naujienlaiškio prenumerata