Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
DSC03871.jpg

Lietuvos ambasadoje Prahoje pagerbtas garsus čekų mokslininkas, išradėjas, kovotojas už šalies nepriklausomybę Ludvikas Očenašekas, kurio netiesioginės sąsajos su Lietuva daugeliui susirinkusiųjų tapo staigmena.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_7972.JPG

Gegužės 30 d. Čekijos Libereco mieste surengta lietuvių režisieriaus Manto Kvedaravičiaus (1976-2022) dokumentinio filmo „Mariupolis“ peržiūra. Tai jau ketvirtasis Čekijos miestas, kuriame pristatyta M. Kvedaravičiaus kūryba. Kiek anksčiau Ambasados iniciatyva šis filmas rodytas Prahoje, Pilzene ir Píseke.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Dėl registracijos į KĮ_1.png

Siekdama gerinti Lietuvos piliečiams teikiamų konsulinių paslaugų kokybę, Lietuvos užsienio reikalų ministerija tobulina elektroninę asmenų registracijos, konsulinėms paslaugoms Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose užsienyje, sistemą.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Čekijoje »
DSC_7885.JPG

Baltijos ir Šiaurės šalių ambasados Prahoje vėl kartu paminėjo savo valstybių nacionalines dienas. Antradienį bendras priėmimas Čekijos Nacionalinės galerijos rūmuose surengtas jau 15-ąjį kartą. Gražia tradicija tapusio bendro renginio pagrindine tema šiemet buvo parama Ukrainai ir solidarumas su jos gynėjais.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Lietuviai Čekijoje »
51970685571_e872c6963c_c.jpg

Šiandien Prahoje Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, susitikusi su Čekijos Respublikos parlamento Atstovų rūmų Pirmininke Marketa Pekarova Adamova (Markéta Pekarová Adamová), pabrėžė, kad Lietuva, prieš 100 metų gindama savo laisvę, taip pat labai laukė Vakarų pagalbos. Kaip ir Čekija jos tikėjosi vėliau, kai sovietų tankai drebino Prahos grindinį.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
iliustracija_archyvas.jpeg

Dalinamės Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės laišku pasaulio lietuviams, skirtu pasaulio lietuviams. Laiške Ministrė Pirmininkė ragina suteikti žinių apie Lietuvos diasporos saugomus leidinius, dokumentus, prisiminimus, vaizdo ir garso medžiagą, susijusius su Lietuvos pasipriešinimu XX a. okupacijoms.

 

Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Būtina žinoti.png

Karo prievolininkai (Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie nėra atleisti nuo karo prievolės) išvykę gyventi į kitą užsienio valstybę ilgesniam negu 6 mėnesių laikotarpiui, privalo nedelsdami informuoti Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos regioninį padalinį (kurio teritorijoje karo prievolininkas gyveno prieš išvykdamas) apie savo faktinę gyvenamąją vietą užsienyje ir kitą informaciją ryšiams palaikyti (elektroninio pašto adresas, telefono ryšio numeris). Ši informacija reikalinga susisiekti su karo prievolininkais paskelbus mobilizaciją ar šaukiant į privalomąją karo tarnybą.

NATO ir tarptautinis saugumas » Lietuviai Čekijoje »
C.JPG

Šiandien Prahoje Lietuvos ir Čekijos diplomatinių santykių užmezgimo 100-mečio jubiliejaus  proga atidaryta paroda „Čekijos ir Baltijos šalių šimtmetis. 1921-2021“. Parodą inicijavo Baltijos šalių ambasados Prahoje, bendradarbiaudamos su Prahos 5-ojo rajono savivaldybe. Globą šiai parodai suteikė šio rajono seniūnė Renáta Zajíčkova.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_6057.JPG

Prieš daugiau nei 500 metų gimęs humanistas, leidėjas Pranciškus Skorina suvienijo Lietuvą, Baltarusiją, Čekiją, Lenkiją ir Italiją. Ketvirtadienį vakare šių šalių miestuose – Vilniuje, Prahoje, Varšuvoje, Minske, Polocke ir Paduvoje – aukotos šv. Mišios, kuriose buvo pagerbtas P. Skorinos atminimas.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Minint Lietuvos Respublikos pripažinimo ir diplomatinių santykių užmezgimo šimtmetį visoje Čekijoje suplevėsavo Lietuvos vėliavos.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha