Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
IMG_2523.jpg

Birželio 11 dieną Baltijos ir Šiaurės šalių ambasados Prahoje jau 17-ą kartą drauge paminėjo savo šalių nacionalines dienas. Jau trečius metus prie renginio prisijungti pakviesta ir Ukrainos ambasada, kuri dėl Rusijos pradėto karo visus savo išteklius yra sutelkusi šalies gynybai.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
JK_05.jpg

Vakar Prahoje Lietuvos ambasada kartu su Airijos ir Graikijos ambasadomis Čekijoje surengė tarptautinę aukšto lygio konferenciją „EU Enlargement as a Success Story: The Cases od Ireland, Greece, and Lithuania“. Lietuvos ir kitų valstybių narystės 20-mečiui skirtai konferencijai globą suteikė Čekijos Respublikos Europos reikalų ministras; šią sukaktį šiemet mini ir Čekija. Renginyje, vykusiame Prahos Karolio Universitete, Lietuvai atstovavo Europos Parlamento narys ir buvęs Lietuvos Ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai »
Antidronas.JPG

Paskelbta savaitraštyje "Respekt" 2024-02-19, https://www.respekt.cz/tydenik/2024/8/kdyz-rusove-zautoci-utopime-je-v-mocale

Pažeidžiamiausios Europos vietos gyventojai ruošiasi agresijai iš rytų

Jei nedrebėtų langų stiklai, čia bū-tų beveik rojus. Kai sutuoktiniai Vytenis ir Eglė Sakalai prieš metus nusprendė apsigyventi ir auginti savo mažametį vaiką šiam-e name vidury miškų ir viržynų, atokiau nuo didmiesčio šurmulio, apie riziką nelabai galvojo. Išsipildė jų svajonė, jie renovavo medinį namelį švedišku stiliumi ir iki pilnos laimės nieko netrūko.

Tačiau šis rojus turi kaimynus: nuo Sakalų ūkio slenksčio iki Baltarusijos sienos iš vienos pusės vos dešimt kilometrų, o iš kitos – šimtas kilometrų iki Rusijos sienos. Šeima gyvena Lietuvos teritorijoje, vadinamoje Suvalkų kišene, dabar laikoma pavojingiausia vieta Europoje. Būtent čia gali įsiveržti Rusijos kariuomenė, jei ji užpultų NATO teritoriją.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai »
Griztu lt.jpg

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija pradėjo teikti informaciją grįžimo į Lietuvą klausimais - visiems grįžtantiems ar svarstantiems apie grįžimą į tėvynę diasporos atstovams.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Konsulinės naujienos » Lietuviai Čekijoje »
Klem 7.jpg

Siekdamos paskatinti Lietuvos, Latvijos ir Estijos autorių kūrinių vertimą į čekų kalbą ir jų leidybą Čekijoje trijų Baltijos šalių ambasados gruodžio 6 d. Čekijos Respublikos nacionalinėje bibliotekoje knygų leidėjams ir literatūros vertėjams surengė seminarą „Reading the Baltics in Czech“.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha