E-mokykla ir E-biblioteka

Sukurta 2014.09.11 / Atnaujinta 2020.03.30 13:26

Ugdymo plėtotės centras, vykdydamas projektus, remiamus Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos, 2006–2012 metais sukūrė įvairių skaitmeninių mokymosi priemonių ir sudarė skaitmeninę literatūros kūrinių biblioteką 5-8 klasėms.

Šiuos visiems prieinamus šaltinius rasite internete:

  • Skaitmeninė biblioteka, kurią sudaro apie 60 lietuvių ir užsienio autorių literatūros kūrinių 5–8 klasių mokiniams.
  • Lietuvių kalbos kursas 5-6 klasėms. Besimokantieji gali kurti pasakojimus, komiksus, aprašymus, leisti laikraščius, rengti pristatymus, taip pat mokytis žaisdami, klausydamiesi, žiūrėdami filmukus, skaitydami ir rašydami. Šiame kurse yra 385 mokymosi objektai (10 temų po 6 veiklas: rašau, skaitau, klausau, žiūriu, žaidžiu, kuriu) ir 200 testų užduočių, taip pat biblioteka 5–6 klasių mokiniams.
  • Gamtos mokslų kursas 5-6 klasėms. Tai – žodžių paaiškinimai, iliustruoti gamtos objektų ir reiškinių aprašymai, demonstracijos, parodančios, kaip vyksta įvairūs procesai, bandymai ir stebėjimai, kuriuos galėsite atlikti patys, klausimai ir užduotys, skirtos pasitikrinti mokymosi rezultatus. Mokytojai galės pasinaudoti pamokų planų pavyzdžiais, metodiniais patarimais, bendrauti su kolegomis ir dalytis patirtimi.
  • Gamtos mokslų kursas 7-8 klasėms. Jį sudaro 180 mokymosi objektų ir 1220 testų užduočių žinyną. Šio žinyno mokymosi objektai – tai interaktyvios demonstracijos, tiriamieji darbai, kurių metu mokiniai gali stebėti nematomus objektus, įvairius gamtos reiškinius. Mokiniai taip pat gali saugiai atlikti bandymus, kuriuos būtų sudėtinga atlikti klasėje o atliktas užduotis iš interneto tinklalapio nusiųsti mokytojui elektroniniu paštu.

Plačiau apie tai skaitykite Ugdymo plėtotės centro interneto svetainėje.

Daugiau informacijos apie lituanistinį švietimą galite rasti šiose interneto svetainėse:

LT Big Brother

Kovo 15 dieną pristatyta Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos remiama globalios profesinės mentorystės programa lietuviams visame pasaulyje „LT Big Brother", kurios tikslas - perduoti profesinėse srityse įsitvirtinusių lietuvių profesionalų žinias ir patirtį perspektyviam visame pasaulyje studijuojančiam Lietuvos jaunimui.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha