Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Vienuoliktoje Pasaulio prekybos organizacijos ministrų konferencijoje Lietuva remia laisvą ir taisyklėmis pagrįstą daugiašalę prekybos sistemą

Sukurta 2017.12.12 / Atnaujinta 2017.12.12 10:13
  Vienuoliktoje Pasaulio prekybos organizacijos ministrų konferencijoje Lietuva remia laisvą ir taisyklėmis pagrįstą daugiašalę prekybos sistemą

  Buenos Airėse vykstančioje 11-oje Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) ministrų konferencijoje Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius gruodžio 11 dieną susitiko su PPO generaliniu direktoriumi Roberto Azavedo ir pabrėžė, kad Lietuva tvirtai tiki daugiašalės prekybos taisyklių nauda ir skiria ypatingai didelį dėmesį jų įgyvendinimui.

  „Daugiašalės prekybos sistemos taisyklės leidžia visoms PPO narėms pasinaudoti stabilia ir nuspėjama prekybos aplinka, sukurti prielaidas ekonomikos augimui ir naujų darbo vietų kūrimui”, – sakė viceministras.

  Gruodžio 10-13 dienomis vykstančioje PPO ministrų konferencijoje 164 valstybės narės siekia susitarti dėl naujų taisyklių, reguliuojančių sąžiningą ir tvarią žvejybą bei maisto atsargų kaupimo programų besivystančioms šalims, taip pat patvirtinti ateities veiklos programą tokiais aktualiais pasaulinės prekybos klausimais kaip skaitmeninė prekyba, netarifinių prekybos kliūčių eliminavimas ir reguliacinės aplinkos skaidrinimas, paslaugų reguliavimas, vidaus parama žemės ūkio srityje.

  Kalbėdamas konferencijos plenarinėje sesijoje A. Zananavičius pabrėžė, kad organizacijos darbotvarkė turi atitikti šiandieninius globalus iššūkius, kurie padėtų gerinti aplinką verslui ir prisidėtų prie pasaulio ekonomikos augimo.

  PPO ministrų konferencijos paraštėse vykusiame ES Užsienio reikalų tarybos Prekybos klausimais susitikime viceministras sakė, kad ES turi išlaikyti lyderystę ieškant būdų toliau efektyvinti PPO veiklą tiek įgyvendinant esamas pasaulinės prekybos taisykles, tiek derybų būdu ieškant sprendimų naujais globalios prekybos darbotvarkės klausimais.

  ES prekybos ministrai taip pat pasidžiaugė pasiektu laisvosios prekybos susitarimu su Japonija. Siekiant progreso derybose su Mercosur šalimis (Argentina, Brazilija, Urugvajumi, Paragvajumi ir Venesuela), buvo akcentuotas poreikis siekti subalansuoto rezultato, kuris atspindėtų ES jautrumus žemės ūkio sektoriuje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Lietuvos nuolatinės atstovybės prie Jungtinių Tautų biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje diplomatė Ieva Baršauskaitė buvo išrinkta Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) Subsidijų ir kompensacinių priemonių komiteto pirmininke. Šiam sprendimui pritarė visos 164 PPO narės.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
  DGO_2170.JPG

  Vizito Ženevoje metu Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 28 dieną susitiko su Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) generaliniu direktoriumi Roberto Azevedo. Ministras pasveikino R. Azevedo su jo perrinkimu antrajai kadencijai ir pasidžiaugė PPO Prekybos palengvinimo susitarimo (TFA) įsigaliojimu.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata