Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras A. Zananavičius su Europos Sąjungos komisaru G. Otingeriu aptarė ES biudžeto ir Ignalinos AE uždarymo klausimus

Sukurta 2017.11.03 / Atnaujinta 2017.11.03 09:14
  Viceministras A. Zananavičius su Europos Sąjungos komisaru G. Otingeriu aptarė ES biudžeto ir Ignalinos AE uždarymo klausimus

  Lapkričio 2  dieną Vilniuje užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Europos Komisijos nariu Giunteriu Otingeriu,  atsakingu už biudžetą ir žmogiškuosius išteklius. Susitikimo metu buvo aptarti Lietuvai aktualūs klausimai, susiję su būsimos Europos Sąjungos daugiametės finansinės programos rengimu, sanglaudos politika, Ignalinos Atominės elektrinės uždarymu, žemės ūkio politika, saugumo ir ES išorės politikos tikslais.

  Viceministras A. Zananavičius pabrėžė, kad ES biudžetas yra esminis instrumentas įgyvendinant ES politiką, todėl privalu siekti ambicingos apimties ES biudžeto, kuris užtikrintų tinkamą finansavimą Sąjungos prioritetams. Viceministras akcentavo, jog derantis dėl kitos Daugiametės finansinės programos Lietuvai itin svarbus yra Ignalinos AE uždarymo klausimas.

  Susitikimo metu taip pat pažymėta, kad ES infrastruktūros tinklų priemonė teikia neabejotiną pridėtinę vertę ES.

  „Lietuvai svarbu užbaigti ,,Rail Baltica“ projektą, taip pat tikimės ES paramos finansuojant elektros tinklų sinchronizaciją su kontinentinės Europos elektros tinklu“, – sakė viceministras.

  A. Zananavičius pabrėžė poreikį daugiamatėje finansinėje  programoje deramą dėmesį skirti saugumui ir gynybai, didinti ES atsparumą, prevenciją ir atsaką į kibernetines grėsmes, bei pažymėjo, jog Rytų Partnerystė turi išlikti tarp ES prioritetinių klausimų.

  Naujienlaiškio prenumerata