Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų ministras visuomenę kvietė diskutuoti apie pasaulinės prekybos svarbą

Sukurta 2018.11.20 / Atnaujinta 2018.11.20 16:49
  Užsienio reikalų ministras visuomenę kvietė diskutuoti apie pasaulinės prekybos svarbą

  Lapkričio 20 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo Užsienio reikalų ministerijos organizuojamoje aukšto lygio tarptautinėje prekybos politikos konferencijoje „Global Trade – what is in it for us?“. Ši konferencija yra puiki galimybė Lietuvos žmonėms iš pirmų lūpų išgirsti apie pasaulinius prekybos pokyčius, užduoti klausimus ir diskutuoti su pasaulinės prekybos lyderiais.

  „Eksportas yra Lietuvos ekonomikos variklis, todėl esame itin suinteresuoti atvira ir laisva tarptautinės ekonomikos sistema“, – sakė ministras, pabrėždamas būtinybę apsaugoti ir stiprinti Pasaulio prekybos organizaciją, kuri yra stabilios pasaulinės prekybos sistemos garantas.

  Ministras L. Linkevičius priminė, kad ES prekybos susitarimai suteikia galimybę eksportuoti ne tik prekes, bet ir ES standartus bei vertybes: „Gilus ir išsamus laisvosios prekybos susitarimas su Ukraina yra sėkmės istorija, nes nuo susitarimo įsigaliojimo ne tik 20 proc. išaugo Lietuvos ir Ukrainos dvišalė prekyba, bet kartu tai priartino Ukrainą prie ES standartų“, – sakė ministras.

  Ministro kvietimu konferencijoje pranešimus skaitė pirmą kartą Lietuvoje su oficialiu vizitu besilankantis Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) generalinis direktorius Robertas Azevedas ir ES prekybos komisarė Cecilia Malmstrom. PPO vadovas  pabrėžė, kad prekybos karai gali sumažinti pasaulinės prekybos augimą, todėl reikia spręsti sisteminių pasaulinių prekybos įtampų priežastis. ES prekybos komisarė priminė, kad Lietuvos eksportuotojai yra tarp tų ES įmonių, kurios daugiausia naudojasi prekybos susitarimų teikiamomis lengvatomis ir nauda.

  Apie pasaulinių prekybos tendencijų poveikį verslui ir piliečiams taip pat diskutavo Suomijos užsienio prekybos ir vystymosi ministrė Anne-Mari Virolainen, Lietuvos ir užsienio valstybių verslo ir visuomenės lyderiai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  201811200122VRM.JPG

  Lapkričio 20 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikime su Lietuvoje viešinčiu Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) generaliniu direktoriumi Robertu Azevedu aptarė aktualiausius tarptautinės prekybos politikos klausimus.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata