Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Trakuose baigėsi 10-asis saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikimas“

Sukurta 2017.01.13 / Atnaujinta 2017.01.14 10:56
   Trakuose baigėsi 10-asis saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikimas“
   Trakuose baigėsi 10-asis saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikimas“

   Lietuvos ir užsienio saugumo politikos ekspertai dešimtą kartą rinkosi į neformalų „Sniego susitikimą“ („Snow Meeting“). Renginyje Paunguriuose, Trakų rajone, buvo aptariami pagrindiniai transatlantinei bendruomenei kylantys iššūkiai ir atsakas į juos.

   Tradiciškai kasmet nuo 2008 m. sausio antrąją savaitę rengiamame „Sniego susitikimae“ šį kartą dalyvavo Latvijos, Estijos ir Gruzijos užsienio reikalų ministrai Edgaras Rinkevičius, Svenas Mikseras ir Michailas Janelidzė, naujoji NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja Rose Gottemoeller, Lenkijos Prezidento kanceliarijos valstybės sekretorius Krzysztofas Szczerskis.

   Iš viso susitikime dalyvavo apie 120 aukšto rango diplomatų, patarėjų, parlamentarų, analitinių ir tyrimo centrų tarptautinės ir saugumo politikos ekspertų iš daugiau kaip 20 šalių, ES ir NATO institucijų.

   Jubiliejiniame renginyje buvo aptariama transatlantinės bendrijos ateitis po prezidento rinkimų JAV, nuotaikų kaita Europos ir Šiaurės Amerikos visuomenėse, Rusijos iššūkis demokratijos, žmogaus teisių ir teisės viršenybės vertybėmis pagrįstai tarptautinei tvarkai.

   Susitikimo dalyviai taip pat diskutavo apie pernai liepą įvykusio NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimo Varšuvoje sprendimų įgyvendinimą ir kitus būdus stiprinti sąjungininkų saugumą konvencinių ir hibridinių grėsmių akivaizdoje. Atskira sesija buvo skirta glaudesniam NATO ir ES bendradarbiavimui aptarti.

   Ministro spaudos konferencijos vaizdo įrašą galite rasti čia.

   Nuotraukų iš renginio galite rasti čia.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   0112Snow.jpg

   Sausio 11-12 dienomis Trakų rajone vyko neformalus Lietuvos ir užsienio saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikimas“ („Snow Meeting“), kuriame buvo aptariami pagrindiniai transatlantinei bendruomenei kylantys iššūkiai ir atsakas į juos.

   Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »

   Naujienlaiškio prenumerata