Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius atsisveikino su kadenciją baigiančia Belgijos ambasadore Lietuvai

Sukurta 2018.07.09 / Atnaujinta 2018.07.09 19:07
   Ministras L. Linkevičius atsisveikino su kadenciją baigiančia Belgijos ambasadore Lietuvai
   Ministras L. Linkevičius atsisveikino su kadenciją baigiančia Belgijos ambasadore Lietuvai

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 9 dieną atsisveikinimo vizito priėmė Belgijos Karalystės ambasadorę Colette Taquet, reziduojančią Varšuvoje.

   Susitikimo metu ministras padėkojo ambasadorei už svarų Belgijos indėlį stiprinant Baltijos šalių saugumą, nuolatinį dalyvavimą NATO oro policijos misijose, pasidžiaugė gerais dvišaliais Lietuvos ir Belgijos santykiais.

   „Vertiname solidų Belgijos vaidmenį stiprinant Baltijos šalių saugumą – esate patikimi ir ilgalaikiai NATO partneriai, nuolatiniai oro policijos misijos Baltijos šalyse dalyviai“, – teigė L. Linkevičius. 

   Šiais metais  Belgijos Karališkosios oro pajėgos ir vėl saugos Baltijos šalių oro erdvę, tai bus jau penktoji belgų atliekama NATO oro policijos misija Baltijos šalyse, iš jų ketvirtoji – Lietuvoje.

   Ministro teigimu, iki šiol vystomi sėkmingi dvišaliai santykiai su Belgija bus plėtojami ir toliau. Lietuva ir Belgija palaiko intensyvius ekonominius bei verslo ryšius, kurie nuosekliai auga – vien 2017 metais (lyginant su 2016 m.) užfiksuotas 18 proc. augimas. Lietuva taip pat sėkmingai bendradarbiauja su atskirais Belgijos regionais – Flandrija ir Valonija – inovacijų, transporto, kultūros, švietimo, ir turizmo srityse.

   L. Linkevičius taip pat pasveikino Belgiją, kuri 2018 metų birželio 8 dieną buvo išrinkta JT Saugumo Tarybos nenuolatine nare 2019–2020 m. kadencijai.

   Nuotraukų ieškokite URM Flickr paskyroje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Belgija3.jpg

   Liepos 21 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Belgijos užsienio reikalų ir gynybos ministrą Philippe‘ą Goffiną ir šalies gyventojus nacionalinės  šventės  – Karaliaus Leopoldo I-ojo įžengimo į sostą dienos – proga.

   Dvišaliai santykiai »
   razmus-4914.jpg

   Kovo 4 dieną Lietuvos ambasada Belgijoje Karalystėje drauge su Lietuvos banku ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) Belgijos įmonėms surengė seminarą apie Lietuvos pasiekimus finansinių technologijų srityje bei bendradarbiavimo galimybes.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   92820_61a6318d1fdf3b8e5aa2bc3dae58ab84.jpg

   Vasario 6 dieną Briuselyje (Belgijoje) vyko Stasio Eidrigevičiaus parodos „Mažyčiai laimės trupinėliai“ atidarymas. Paroda surengta artėjančios Vasario 16-osios proga.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   IMG_20191106_114811.jpg

   Lapkričio 6 dieną Vilniuje įvyko 9-tasis Jungtinio Lietuvos ir Flandrijos komiteto posėdis, kurio metu pasirašyta nauja bendradarbiavimo programa 2019–2023 metams. Ši programa padės abiem pusėms plėtoti  bendradarbiavimą ekonomikos, švietimo, kultūros, mokslo ir inovacijų, transporto bei kitose srityse.

   tomas_razmus-0002.jpg

   Spalio 14 dieną Lietuvos ambasadoje Belgijoje surengtas ką tik išleistos žymaus Flandrijos televizijos ir radijo laidų vedėjo, rašytojo, kultūros žurnalisto Kurto Van Eeghemo knygos „Lietuva. Kelionė į nepažinta” pristatymas.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »