Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Italijos užsienio reikalų ministrai akcentavo glaudaus bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityse svarbą

Sukurta 2019.03.29 / Atnaujinta 2019.03.29 15:21
  Lietuvos ir Italijos užsienio reikalų ministrai akcentavo glaudaus bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityse svarbą

  Kovo 29 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Romoje susitiko su Italijos užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministru Enzo Moavero Milanesi.

  „Italijos  dalyvavimas NATO sąjungininkų priešakinėse pajėgose Latvijoje ir Baltijos oro policijos misijoje bei NATO pajėgų integravimo vadavietės ir Lietuvoje įsteigto NATO energetinio saugumo kompetencijos centro veikloje – puiki Italijos įsipareigojimų sąjungininkams, regioniniam ir globaliam saugumui išraiška,” – pabrėžė ministras L. Linkevičius, dėkodamas už Italijos indėlį stiprinant Lietuvos ir Baltijos regiono saugumą.

  Susitikime daugiausia dėmesio skirta saugumo, gynybos, ES darbotvarkės, migracijos ir dvišalio bendradarbiavimo klausimams. Taip pat aptarta situacija Ukrainoje, paramos reformų procesui šioje šalyje, sankcijų Rusijai klausimai.

  Ministras taip pat pažymėjo Lietuvos solidarumą sprendžiant migracijos krizę ir perkeliant pabėgėlius iš Italijos į Lietuvą bei išaugusį Lietuvos indėlį kovojant su grėsmėmis iš Pietų.

  L. Linkevičius pakvietė Italiją prisijungti prie Lietuvos vadovaujamo Europos Sąjungos Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) projekto „Kibernetinės greitojo reagavimo pajėgos ir tarpusavio pagalba kibernetinio saugumo srityje”. Projekto tikslas – sujungti ir panaudoti ES valstybių narių kibernetinės gynybos pajėgumus, žinias ir kompetencijas.

  Ministrai pabrėžė gerus dvišalius santykius, pasidžiaugė aktyviai plėtojamais politiniais, ekonominiais, kultūriniais ryšiais.

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Italijoje lankosi kartu su Lietuvos Respublikos prezidente D. Grybauskaite ir dalyvauja Lietuvos ambasados Italijoje naujų patalpų iškilmingame atidaryme.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Italija3.jpg

  Birželio 2 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Italijos Respublikos užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministrą  Enzo Moavero Milanesi ir šios valstybės žmones nacionalinės  šventės – Respublikos  dienos – proga.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata