Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: ir toliau palaikysime intensyvius santykius su Lenkija

Sukurta 2020.01.16 / Atnaujinta 2020.01.16 17:09
   L. Linkevičius: ir toliau palaikysime intensyvius santykius su Lenkija
   L. Linkevičius: ir toliau palaikysime intensyvius santykius su Lenkija
   L. Linkevičius: ir toliau palaikysime intensyvius santykius su Lenkija
   L. Linkevičius: ir toliau palaikysime intensyvius santykius su Lenkija
   L. Linkevičius: ir toliau palaikysime intensyvius santykius su Lenkija

   Sausio 16 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su Lenkijos kolega Jaceku Czaputowicziumi. Ministrai aptarė aktualiausius Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimus, pasidžiaugė efektyviu kariniu bendradarbiavimu. Susitikimo metu ne kartą pabrėžta, kad Lietuva ir Lenkija vienodai vertina grėsmes savo šalių ir viso regiono saugumui ir priežastis, kodėl tokios grėsmės kyla. Sutarta ir toliau glaudžiai bendradarbiauti strateginės komunikacijos klausimais.

   Susitikime daug dėmesio skirta dvišaliams santykiams aptarti. „Lietuva ir Lenkija išlieka artimiausios kaimynės regione, NATO sąjungininkės ir partnerės ES. Tai parodo ir Lietuvos visuomenės nuomonės apklausa, pagal kurią šalies gyventojai Lenkiją laiko prioritetinio bendradarbiavimo šalimi“, - sakė L. Linkevičius.

   Per pastaruosius metus tiek Lietuva, tiek ir Lenkija skyrė daug dėmesio tautinių bendrijų švietimo sąlygoms gerinti.

   „2019 metais pasirašyta švietimo ministrų deklaracija yra didelis žingsnis į priekį šioje srityje. Itin vertiname paramą Lenkijos lietuvių tautinei mažumai Suvalkuose, steigiančiai naują lietuvišką darželį ir planuojančiai ateityje atidaryti lietuvių švietimo ir kultūros centrą“, - sakė L. Linkevičius.

   Lenkijos užsienio reikalų ministras J. Czaputowiczius savo darbo vizito Lietuvoje metu susitiko su premjeru S. Skverneliu, Seimo pirmininku V. Pranckiečiu, Jono Pauliaus II-ojo gimnazijoje susitiko su lenkų bendruomenės Lietuvoje nariais, padėjo gėlių ant Sausio 13-osios aukų kapų, lenkų karių kapų Antakalnyje, aplankė 1863-1864 metų sukilimo vadų ir dalyvių koplyčią Vilniaus Rasų kapinėse, o taip pat dalyvaus kasmetiniame saugumo ekspertų „Sniego“ susitikime.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Untitled design.png

   Lietuvos piliečiai, o taip pat jų sutuoktiniai ir vaikai, gali vykti tranzitu per Lenkiją grįžtant į gyvenamąją arba buvimo vietą. Tranzitas per Lenkijos Respublikos teritoriją negali trukti ilgiau nei 12 valandų. 

   Konsulinės naujienos » Ministerijos naujienos »

   Prieš 76 metus, 1944 metų gegužės 18 dieną, sovietinis režimas Krymo totorius nusikalstamai ištrėmė iš jų istorinės tėvynės – Krymo – į tolimus Uzbekistano, Kazachstano ir Rusijos Federacijos rajonus.

   Daugiašaliai santykiai »

   Informuojame, kad Lenkijos Vyriausybė skelbia epidemiologinės grėsmės situaciją ir nuo šio sekmadienio (vidurnakčio 00:00 val., kovo 15 dienos) uždaro savo sienas.

   Daugiau informacijos  →

   Konsulinės naujienos » Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »

   Praėjusių metų pabaigoje Užsienio reikalų ministerijos užsakymu atliktos reprezentatyvios Lietuvos gyventojų apklausos duomenimis, Lietuvos gyventojai prioritetinio bendradarbiavimo šalimi laiko Lenkiją.

   Dvišaliai santykiai »

   Sausio 16 dieną ministras Linas Linkevičius susitiks su į Lietuvą su darbo vizitu atvykstančiu Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Čaputovičiumi. Ministrai aptars besivystančius dvišalius santykius, regiono saugumo iššūkius, energetikos ir transporto infrastruktūros projektų įgyvendinimą, Europos Sąjungos darbotvarkės aktualijas. Susitikimo metu tikimasi skirti dėmesio tautinių mažumų bendruomenių sąlygų gerinimui abiejose šalyse, aptarti 2020 metų susitikimų planus.

   Dvišaliai santykiai »
   pasirasymas.jpg

   Lapkričio 29 dieną, Olštine (Lenkija) Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Eduardas Borisovas ir Žalgirio mūšio muziejaus Štenborke direktorius Szymonas Drejus pasirašė susitarimą dėl simbolinio paminklinio akmens nuo lietuvių tautos Žalgirio mūšio lauke pastatymo.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »