Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

ES Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje – dėmesys tolesniam ES bendrosios rinkos gilinimui

Sukurta 2019.03.20 / Atnaujinta 2019.03.20 09:07
  ES Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje – dėmesys tolesniam ES bendrosios rinkos gilinimui

  Kovo 19 dieną Briuselyje Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje vyko pasirengimas kovo 21–22 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui, vyko diskusijos apie 2021–2027 metų daugiametę finansinę programą. Pagrindinis dėmesys diskusijose buvo skirtas tolesniam ES bendros rinkos gilinimui.

   „Turime siekti pusiausvyros tarp pilnai veikiančios bendros rinkos, efektyvios konkurencijos ir vienodų sąlygų užtikrinimo. Stipri ir į ateitį orientuota ES pramonės politika neveiks be visiškai užbaigtos vieningos rinkos ir veiksmingų prekybos politikos instrumentų“, – teigė Lietuvos atstovė Europos Sąjungoje Jovita Neliupšienė.

  Kalbant apie kovą prieš dezinformaciją, Lietuva paragino toliau tęsti atsparumo ES didinimą hibridinėms grėsmėms.

  „Kova prieš dezinformaciją turėtų būti įtraukta į 2019–2024 metų ES strateginę darbotvarkę. Dezinformacija ir kitos hibridinės grėsmės po Europos Parlamento rinkimų nesumažės – reikia tolesnių veiksmų ir nuolat besivystančių priemonių kovoti su šiomis grėsmėmis“, – teigė J. Neliupšienė.

  BRT buvo tęsiamos diskusijos dėl 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos – Tarybai pirmininkaujanti Rumunija pristatė pažangą derybose su Europos Parlamentu dėl būsimo naujojo biudžeto sektorinių teisės aktų pasiūlymų.

  Be šių klausimų EVT bus diskutuojama klimato kaitos klausimais. Lietuva laikosi pozicijos, kad svarbu kovoti su klimato kaita ir atsižvelgti į ES įsipareigojimus įgyvendinti Paryžiaus susitarimą. Ambicingesni kovos su klimato kaita veiksmai turi būti atspindėti ir ES biudžete, o Komisijos pasiūlytas 25 proc. klimato aspekto integravimo tikslas į būsimą daugiametį biudžetą yra pakankamai ambicingas.

  Kalbant apie migracijos aspektus būsimajame biudžete, J. Neliupšienė pabrėžė, kad pagrindinis Lietuvos prioritetas – ES išorės sienų saugumas. Būtina stiprinti ES išorės sienas nustatant vienodus sienų priežiūros standartus ir užtikrinant tinkamą jos įgyvendinimo finansavimą.

  Specialiojoje Bendrųjų reikalų taryboje ES vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnieris pristatė situaciją ES–Jungtinės Karalystės derybose, buvo aptarti galimo derybų pratęsimo teisiniai aspektai. Kovo 21 dieną specialiojoje Europos Vadovų Taryboje valstybių narių vadovai tarsis dėl tolesnių žingsnių artėjant JK išstojimo iš ES datai – kovo 29 dienai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Siekiant suformuoti naują strateginę Rytų partnerystės viziją, Europos išorės veiksmų tarnyba ir Europos Komisija ES narių užsienio reikalų ministrams išplatino laiškus, kviečiančius prisidėti prie dešimtmetį švenčiančios Rytų partnerystės politikos tikslų ateinantiems dešimčiai metų formavimo.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
  20190718_140105_resized.jpg

  Liepos 18 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Briuselyje. Pagrindinis dėmesys BRT skirtas pirmininkavimą ES Tarybai pradėjusios Suomijos prioritetams ir planams dėl 2021–2027 metų ES daugiametės finansinės programos.

  Daugiašaliai santykiai »
  tomas_razmus-6271.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius liepos 18 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame ES Tarybai šį pusmetį pirmininkaujanti Suomija pristatys pirmininkavimo prioritetus. Suomija taip pat informuos delegacijas apie planus šį pusmetį  siekiant galutinio valstybių narių sutarimo dėl 2021–2027 metų ES biudžeto.

  Daugiašaliai santykiai »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 17 dieną Liuksemburge dalyvaus ES užsienio reikalų tarybos (URT) susitikime.

  Europos Sąjunga »
  IMG_2469.jpg

  Birželio 13 dieną Vilniuje surengtos Lietuvos ir Estijos konsultacijos Europos Sąjungos darbotvarkės klausimais, kurioms vadovavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius ir Estijos užsienio reikalų viceministras Matti Maasikas.

  Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »

  Birželio 11 dieną trylikos Europos Sąjungos (ES) valstybių narių užsienio reikalų ministrų vardu išplatintas bendras pareiškimas, kuriame pabrėžiama ES plėtros politikos svarba, išreiškiama parama plėtros procesui ir derybų dėl narystės ES pradžiai su Albanija ir Šiaurės Makedonija.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata