Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ČEKIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Pod Klikovkou 1916/2, 15000 Praha 5, Smichov, CZECH REPUBLIC

plačiau »

Tel. +42 02 572 101 22 , +42 02 572 101 23
Faksas +42 02 572 101 24
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
DSC_0025.JPG

Vakarykštė diena Pietų Čekijos miesto Třeboň gyventojams buvo lietuviška – ambasada Prahoje ir Třeboň miestas, draugaujantis su Utena, suorganizavo Lietuvos dieną Třebonėje. Jau nuo ryto miesto moksleiviai buvo pakviesti žiūrėti istorinio filmo „Ekskursantė“ ir į diskusijas su Lietuvos ambasadoriumi Prahoje Edvilu Raudonikiu. Jauni žmonės klausinėjo apie šių dienų šalies visuomenę, turizmo Lietuvoje galimybes, domėjosi diplomatų darbu.

 

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_0023 (1024x684).jpg

Lietuvos ambasada Prahoje Laisvės gynėjų dienos išvakarėse pakvietė Čekijos lietuvių bendruomenės narius, šalyje studijuojantį jaunimą ir kitus Lietuvos draugus kartu paminėti šią dieną.

 

 

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Lietuvos Respublikos ambasada Čekijos respublikoje skelbia atranką raštvedžio pareigybei užimti. Atrinktam kandidatui bus mokama nustatyto dydžio pareiginė alga, siūloma sudaryti terminuotą darbo sutartį

Ekonominiai santykiai » Konsulinės naujienos » Lietuviai Čekijoje »

Lapkričio 24 dieną Prahoje koncertavo Kauno J. Gruodžio konservatorijos styginių orkestras.

Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.JPG

Sekmadienį praūžė tarptautinė kalėdinė mugė, kurią kasmet organizuoja Diplomatų sutuoktinių asociacija Prahoje. Visas mugės pelnas yra skiriamas labdarai.

Ekonominiai santykiai » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
22814478_1491367524249802_555253628345567324_n.jpg

Susitikime su Čekijoje besimokančiais studentais ambasados Prahoje diplomatai ir žurnalistas A. Kunčina pristatė Čekiją.

Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
4.jpg

Choro „Aidija“ koncertas pratęsė renginių ciklą, skirtą Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės šimtmečiui paminėti Čekijoje.

 

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
ambasadoriai.jpg

Birželio 15 d. Prahoje jau dešimtą kartą Baltijos ir Šiaurės šalių ambasados surengė bendrą savo šalių nacionalinių dienų minėjimą. Gausiai susirinkusius svečius ambasadoriai pasveikino tradicine „vieno sakinio kalba“ ir pakvietė prie nacionalinių stalų, kur visi galėjo paskanauti kiekvienos  šalies valgių ir gėrimų. Pagrindinė šių metų renginio tema buvo „Agenda 2030“ – Jungtinių Tautų darnaus vystymosi darbotvarkė iki 2030 metų.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_8037.jpg

Vakar, kovo 22 d., Šiaurės Čekijoje įvyko tikra „Lietuvos diena“.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_7506.jpg

Kovo 8 ir 9 dienomis Čekijoje, Prahos ir Brno miestuose,  įvyko Baltijos gitarų kvarteto iš Lietuvos koncertai, skirti 27-osioms Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinėms paminėti. Lietuvos ambasada Prahoje jau antrus metus šią dieną švenčia pristatydama šiuolaikiškus modernios ir į ateitį žvelgiančios Lietuvos muzikantus ir autorius.  Įspūdingose salėse surengti koncertai pritraukė daug žiūrovų, kurių nemažai jau tampa nuolatiniais  lietuviškos muzikos gerbėjais.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_7311.jpg

Kovo 1 d. Prahoje festivalio Mene Tekel dokumentinių filmų programoje buvo parodytas režisierės Julijos Ciurupa fimas „Misija Sibiras: keturiolika nežinomybės dienų arba kaip mes gėrėme kavą su bobute“ apie 2015 metais įvykusią jaunimo tremtinių kapų tvarkymo ekspediciją Tomsko krašte. Filmas užsienyje buvo parodytas pirmą kartą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
_AAA0001.JPG

Šiandien (vasario 21 d.) įvyko Lietuvos ambasadoriaus Čekijoje Edvilo Raudonikio susitikimas su Čekijos Respublikos Gynybos ministru Martin Stropnický.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
IMG_6964.jpg

Vasario 15 d. Lietuvos ambasadoje  Prahoje surengtas  Lietuvos ir Čekijos turizmo verslo  atstovų susitikimas prieš vasario 16-19 dienomis Prahoje įvyksiančią didžiausią ir žinomiausią Vidurio Europoje turizmo parodą „Holiday World“. Lietuvos ambasados iniciatyva rengiamas turizmo kompanijų, viešbučių ir restoranų susitikimas jau vyksta antrus metus iš eilės ir yra skirtas pristatyti Lietuvą kuo platesniam Čekijos turizmo organizatorių atstovų ratui, siekiant didinti Čekijos turistų srautus į Lietuvą.

Ekonominiai santykiai »
IMG_6890.jpg

Vasario 11 d. Lietuvos ambasada Čekijoje kartu su lituanistine mokykla Prahoje „Debesynas“ surengė įspūdingą ir nuotaikingą Lietuvos valstybės atkūrimo 99-ųjų metinių minėjimą. Name, kuriame 1883-84 m. metais gyveno mūsų tautos patriarchas dr. Jonas Basanavičius, atgijo XX a. pradžios dvasia: autentiškais šio laikmečio kostiumais pasipuošę ambasados darbuotojai ir „Debesyno“ mokytojai kvietė į šventę susirinkusius lietuvių bendruomenės narius, Lietuvos draugus ir Prahos Vinohradų rajono gyventojus įsiamžinti „šimtmečio senumo“ nuotraukose ambasados įrengtoje foto studijoje, pasivaišinti lietuviškomis gėrybėmis.

Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
event banner.png

Lietuvos ambasada Prahoje kviečia lietuvių bendruomenę Čekijoje, Prahos gyventojus ir ambasados draugus į magiškų 99-ųjų Lietuvos valstybės atkūrimo metinių šventę.

Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata