Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ČEKIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Pod Klikovkou 1916/2, 15000 Praha 5, Smichov, CZECH REPUBLIC

plačiau »

Tel. +42 02 572 101 22 , +42 02 572 101 23
Faksas +42 02 572 101 24
E. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
ambasadoriai.jpg

Birželio 15 d. Prahoje jau dešimtą kartą Baltijos ir Šiaurės šalių ambasados surengė bendrą savo šalių nacionalinių dienų minėjimą. Gausiai susirinkusius svečius ambasadoriai pasveikino tradicine „vieno sakinio kalba“ ir pakvietė prie nacionalinių stalų, kur visi galėjo paskanauti kiekvienos  šalies valgių ir gėrimų. Pagrindinė šių metų renginio tema buvo „Agenda 2030“ – Jungtinių Tautų darnaus vystymosi darbotvarkė iki 2030 metų.

Istorinė, kultūros diplomatija »

Lietuvos Respublikos ambasada Čekijos Respublikoje priims vairuotoją-techninį padėjėją.

Ieškome patikimo, lankstaus, energingo ir naujus įgūdžius galinčio įsisavinti žmogaus. Jei esate patyręs vairuotojas, sugebate rūpintis Jums patikėta technika, nebijote atsakomybės ir esant reikalui galite dirbti vakarais, prisijunkite prie mūsų kolektyvo.

Lietuviai Čekijoje »
IMG_8037.jpg

Vakar, kovo 22 d., Šiaurės Čekijoje įvyko tikra „Lietuvos diena“.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_7506.jpg

Kovo 8 ir 9 dienomis Čekijoje, Prahos ir Brno miestuose,  įvyko Baltijos gitarų kvarteto iš Lietuvos koncertai, skirti 27-osioms Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinėms paminėti. Lietuvos ambasada Prahoje jau antrus metus šią dieną švenčia pristatydama šiuolaikiškus modernios ir į ateitį žvelgiančios Lietuvos muzikantus ir autorius.  Įspūdingose salėse surengti koncertai pritraukė daug žiūrovų, kurių nemažai jau tampa nuolatiniais  lietuviškos muzikos gerbėjais.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_7311.jpg

Kovo 1 d. Prahoje festivalio Mene Tekel dokumentinių filmų programoje buvo parodytas režisierės Julijos Ciurupa fimas „Misija Sibiras: keturiolika nežinomybės dienų arba kaip mes gėrėme kavą su bobute“ apie 2015 metais įvykusią jaunimo tremtinių kapų tvarkymo ekspediciją Tomsko krašte. Filmas užsienyje buvo parodytas pirmą kartą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
_AAA0001.JPG

Šiandien (vasario 21 d.) įvyko Lietuvos ambasadoriaus Čekijoje Edvilo Raudonikio susitikimas su Čekijos Respublikos Gynybos ministru Martin Stropnický.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
IMG_6964.jpg

Vasario 15 d. Lietuvos ambasadoje  Prahoje surengtas  Lietuvos ir Čekijos turizmo verslo  atstovų susitikimas prieš vasario 16-19 dienomis Prahoje įvyksiančią didžiausią ir žinomiausią Vidurio Europoje turizmo parodą „Holiday World“. Lietuvos ambasados iniciatyva rengiamas turizmo kompanijų, viešbučių ir restoranų susitikimas jau vyksta antrus metus iš eilės ir yra skirtas pristatyti Lietuvą kuo platesniam Čekijos turizmo organizatorių atstovų ratui, siekiant didinti Čekijos turistų srautus į Lietuvą.

Ekonominiai santykiai »
IMG_6890.jpg

Vasario 11 d. Lietuvos ambasada Čekijoje kartu su lituanistine mokykla Prahoje „Debesynas“ surengė įspūdingą ir nuotaikingą Lietuvos valstybės atkūrimo 99-ųjų metinių minėjimą. Name, kuriame 1883-84 m. metais gyveno mūsų tautos patriarchas dr. Jonas Basanavičius, atgijo XX a. pradžios dvasia: autentiškais šio laikmečio kostiumais pasipuošę ambasados darbuotojai ir „Debesyno“ mokytojai kvietė į šventę susirinkusius lietuvių bendruomenės narius, Lietuvos draugus ir Prahos Vinohradų rajono gyventojus įsiamžinti „šimtmečio senumo“ nuotraukose ambasados įrengtoje foto studijoje, pasivaišinti lietuviškomis gėrybėmis.

Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
event banner.png

Lietuvos ambasada Prahoje kviečia lietuvių bendruomenę Čekijoje, Prahos gyventojus ir ambasados draugus į magiškų 99-ųjų Lietuvos valstybės atkūrimo metinių šventę.

Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_6693.jpg

Sausio 12 d. Lietuvos ambasadoje Prahoje susirinkę lietuvių bendruomenės nariai ir jos draugai paminėjo Laisvės gynėjų dieną. Vakaras prasidėjo LRT laidos „Istorijos detektyvai“ peržiūra apie mažai žinomus sausio įvykius ir jų liudininkus,  o po to ambasados kieme sužibo iš žvakučių sudėlioti Gediminaičių stulpai, šalia neužmirštuolių pievos buvo uždegtas simbolinis laisvės laužas. Susitikime dalyvavo ir Latvijos ambasadorius Čekijoje Albertas Sarkanis, kuris sausio įvykių metu buvo Latvijos ambasadorius Lietuvoje.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_6405.jpg

Gruodžio 18d. Lietuvos ambasada Čekijoje sukvietė šalies lietuvių bendruomenę į tradicinę kalėdinę šventę. Šiemet ir maži, ir dideli svečiai leidosi į stebuklingą kelionę su „Labaiteatru“ iš Lietuvos, kuris apskraidino keliautojus aplink pasaulį ir nutupdė Vilniuje, o čia sutiktas Kalėdų senelis apdalijo juos dovanomis iš konditerijos fabriko „Pergalė“. Nuobodžiauti neleido ir šeštadieninės mokyklėlės „Debesynas“ žaidimai ir linksmybės, o išalkusius džiugino gardumynai ant bendro vaišių stalo. Ačiū visiems susirinkusiems už džiaugsmingą nuotaiką!

Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Capture.JPG

Mielieji,

Kviečiame visus į tradicinį kasmetinį Kalėdų vakarą! Šventė įvyks gruodžio 18 d., sekmadienį, 16:00 val. salėje „Sokolovna Řepy“, adr. Na Chobotě 125/2b, Praha 6 – Řepy.

IMG_6246.jpg

Gruodžio 6 d. Lietuvos ambasada kartu su CEELI (Vidurio ir Rytų Europos teisės iniciatyvos) institutu Prahoje surengė projekto „Misija Sibiras“ pristatymą, kurio metu buvo atidaryta misijos dešimtmečio fotografijų paroda ir surengta diskusija. Kaip pradėdamas susitikimą teigė Lietuvos ambasadorius Čekijoje Edvilas Raudonikis, „šiuo renginiu norime priminti apie tragišką didelės lietuvių tautos dalies likimą ir   taip pat parodyti, kaip šių dienų Lietuvos jaunimas ieško ryšių su savo tautos praeitimi ir tiesia tiltus į ateitį“.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_6017.jpg

Pirmąjį advento sekmadienį Prahoje prašurmuliavo kasmetinė kalėdinė labdaros mugė, organizuojama Diplomatų sutuoktinių asociacijos. Lietuvos stalas tarptautiniame margumyne išsiskyrė subtiliu kūrybišku apipavidalinimu, o akį čia traukė rankų darbo gaminiai – mielumu paperkantys lietuviški angeliukai, papuošalai, nertos šlepetės, dėželės bei jungtinės ambasados ir draugų komandos gaminti taurių skirtukai. Kaip visada netrūko ir „Džiugo“ sūrio bei šakočių. Visas mugės pelnas skiriamas labdarai, ir mes labai džiaugiamės, kad Lietuvos ambasados įnašas į bendrą labdaros fondą kasmet vis auga!

Istorinė, kultūros diplomatija »
ambassador.jpg

Lietuvos ambasados Prahoje iniciatyva šiais metais į tradicinio „Šiaurės šalių filmo rudens“ kino festivalio programą yra įtrauktas ir režisieriaus Igno Jonyno meninis filmas „Lošėjas“.  Filmas lapkričio 12 d. buvo parodytas „Lucernoje“,  viename iš žinomiausių Prahos  kino teatrų, o lapkričio 14 d. šiuo filmu buvo pradėta festivalio programa Jablonec nad Nisou mieste. Ta proga Šiaurės Čekijoje reziduojantis Lietuvos garbės konsulas Saulius Bazevičius surengė filmo pristatymą Libereco krašto oficialiems ir visuomenės atstovams.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata