Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ČEKIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Pod Klikovkou 1916/2, 15000 Praha 5, Smichov, CZECH REPUBLIC

plačiau »

Tel. +42 02 572 101 22 , +42 02 572 101 23
Faksas +42 02 572 101 24
El. paštas

Švenčiame Lietuvos nepriklausomybę Prahoje

Sukurta 2017.02.13 / Atnaujinta 2017.02.13 14:00
   Švenčiame Lietuvos nepriklausomybę Prahoje
   Švenčiame Lietuvos nepriklausomybę Prahoje
   Švenčiame Lietuvos nepriklausomybę Prahoje
   Švenčiame Lietuvos nepriklausomybę Prahoje
   Švenčiame Lietuvos nepriklausomybę Prahoje

   Vasario 11 d. Lietuvos ambasada Čekijoje kartu su lituanistine mokykla Prahoje „Debesynas“ surengė įspūdingą ir nuotaikingą Lietuvos valstybės atkūrimo 99-ųjų metinių minėjimą. Name, kuriame 1883-84 m. metais gyveno mūsų tautos patriarchas dr. Jonas Basanavičius, atgijo XX a. pradžios dvasia: autentiškais šio laikmečio kostiumais pasipuošę ambasados darbuotojai ir „Debesyno“ mokytojai kvietė į šventę susirinkusius lietuvių bendruomenės narius, Lietuvos draugus ir Prahos Vinohradų rajono gyventojus įsiamžinti „šimtmečio senumo“ nuotraukose ambasados įrengtoje foto studijoje, pasivaišinti lietuviškomis gėrybėmis.

   Gausiai susirinkusiems šventės dalyviams ambasadorius E.Raudonikis pristatė Lietuvos valstybės atkūrimo istoriją, vaikai dėliojo dėliones su svarbiausiais Lietuvos valstybės, tautinio atgimimo bei tarpukario laikotarpių simboliais, įrengtoje video stotelėje žiūrėjo filmukus apie Lietuvos istoriją. Visi šventės dalyviai giedojo „Tautišką giesmę“ prie paminklinės lentos Jonui Basanavičiui ir įrašė pasveikinimą Lietuvai „Debesyno“ parengtoje mirioramoje, „judančių paveikslėlių“ juostoje.

   Jau ne pirmus metus J. Basanavičiaus namo Vinohraduose kavinėje rengiamoje Lietuvos nepriklausomybės šventėje dalyvauja vis daugiau vietos gyventojų čekų. Šiemet prie šventės rengimo prisidėjo ir Prahos 2 miesto dalies savivaldybė – šventę anonsavo vietos laikraštis, į ją atvyko ir  Prahos 2 miesto dalies seniūnės pavaduotoja Michaela Mazancová. Lietuvišką šventę savo apsilankymu pagerbė ir grupė diplomatų ir žurnalistų.

   Naujienlaiškio prenumerata