Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ČEKIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Pod Klikovkou 1916/2, 15000 Praha 5, Smichov, CZECH REPUBLIC

plačiau »

Tel. +42 02 572 101 22 , +42 02 572 101 23
Faksas +42 02 572 101 24
El. paštas

Sveikiname ambasados bičiulį Vaidą Šeferį laimėjus mokslo premiją

Sukurta 2016.11.08 / Atnaujinta 2016.11.10 14:14
    Sveikiname ambasados bičiulį Vaidą Šeferį laimėjus mokslo premiją

    Šių metų 10-oji jubiliejinė Lietuvos mokslo premijų teikimo ceremonija bus reikšminga mūsų ambasados bičiuliui ir Lietuvių bendruomenės Čekijoje svarbiam nariui dr. Vaidui Šeferiui – jam skirta viena iš penkių užsienio mokslininkams šiemet teikiamų premijų už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus. Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija šiomis premijomis skatina užsienyje dirbančius lietuvių mokslininkus būti Lietuvos mokslo ambasadoriais.

    Vilniaus universiteto absolventas daktaras V. Šeferis aktualizavo donelaitikos tyrimus: jis surado pirmosios pasaulyje 1928 m. parašytos čekų mokslininko Karelo Janačeko disertacijos Kristijono Donelaičio tema rankraštį, Vokietijos archyvuose aptiko iki šiol nežinotų K. Donelaičio darbų, ir savo tyrinėjimų rezultatus pateikė 2014 m. išleistoje monografijoje „Kristijono Donelaičio „Metų“ rišlumas“. Svarbus V. Šeferio įnašas ir į Jono Basanavičiaus mokslinės tematikos tyrimus. Dirbdamas Brno Masaryko universiteto Kalbotyros ir baltistikos institute, V. Šeferis sukūrė aktyvų lituanistikos centrą su dideliu bendradarbių tinklu ir noriai jame besimokančiais studentais. Dr. V. Šeferis yra Lietuvos kultūros ambasadorius Čekijoje, jis yra ir čekų ir lietuvių kalbų žodyno bendraautorius.

    2016 m. užsienio lietuviams skiriamomis mokslo premijomis taip pat bus apdovanotas lazerių specialistas Rimvydas Juškaitis (Jungtinė Karalystė), odontologė Jolanta Aleksejūnienė (Kanada), literatūrologas Bronius Vaškelis (JAV) ir šiuo metu Australijoje dirbantis puslaidininkių fizikas Almantas Pivrikas (pagal „Lietuvos ryto“ informaciją).

    Naujienlaiškio prenumerata