Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ČEKIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Pod Klikovkou 1916/2, 15000 Praha 5, Smichov, CZECH REPUBLIC

plačiau »

Tel. +42 02 572 101 22 , +42 02 572 101 23
Faksas +42 02 572 101 24
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
DSC_0075.JPG

Šiomis dienomis Čekijoje minimas J. Palacho susideginimo penkiasdešimtmetis. 1969 metų sausio 16 d. jis, protestuodamas prieš sovietinę okupaciją, Prahos centre apsiliejo benzinu ir pasidegė. Tuometiniame sovietiniame bloke šitaip pasiaukojusių buvo ne vienas. Šiandien Prahos Karolio universitete surengtoje konferencijoje, skirtoje J. Palachui ir kitiems „gyviems fakelams“ pagerbti, buvo pristatytas ir Romas Kalanta.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_0052.JPG

Sausio 13-ąją Lietuvos ambasada pakvietė Čekijos lietuvių bendruomenės narius paminėti Laisvės gynėjų dienos.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_0050.JPG

Prahos „Hilton“ viešbutyje sekmadienį įvykusioje kalėdinėje mugėje, kurią kasmet organizuoja Prahos diplomatų sutuoktinių asociacija, lietuviškas stendas džiugino estetika ir siūlomų gaminių įvairove. Šio tradicinio renginio visas pelnas skiriamas labdarai. Organizatorių, pagalbininkų ir pirkėjų dėka šiemet vien Lietuvos ambasada Prahoje surinko 70 000 Čekijos kronų (2 800 eurų),  beveik du kartus viršydama savo 2017 m. rekordą.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_0013.JPG

Lapkričio 8 d. Moravijos sostinėje bendru Brno filharmonijos ir Lietuvos ambasados Prahoje renginiu buvo užbaigtas beveik metus Čekijoje trukęs Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui skirtų renginių ciklas. Koncerte skambėjo M. K. Čiurlionio simfoninė poema „Miške“, o  Brno filharmonijos orkestrui dirigavo lietuvių dirigentė Giedrė Šlekytė.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Kadras iš G. Beinoriūtės filmo „Kvėpavimas į marmurą“2.jpg

Šiandien prasidedančiame tarptautiniame Karlovi Varų kino festivalyje Lietuvos vardas skambės dar garsiau nei įprastai – po 15 metų pertraukos žiūrovams bus pristatyta Baltijos šalių kino klasikus pagerbsianti kino retrospektyva „Laiko atspindžiai: Baltijos šalių poetinė dokumentika“, įvyks dviejų pripažintų kino kūrėjų filmų pasaulinės premjeros, jie varžysis konkursinėse programose, lietuviai aktyviai dalyvaus ir industrijos dalyse.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_0014.JPG

2018 m. birželio 13 dieną Libereco mieste Lietuvos Respublikos garbės konsulas Šiaurės Čekijos regione Saulius Bazevičius surengė Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečio ir Čekoslovakijos Respublikos įkūrimo šimtmečio jungtinį minėjimą, kuriam globą suteikė Lietuvos ambasadorius Prahoje Edvilas Raudonikis.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
scena.jpg

Gegužės 31 d. Ostravoje koncertavo Lietuvos Nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas Modesto Pitrėno. Koncertas buvo kasmetinio Tarptautinio Leošo Janačeko muzikos festivalio programos dalis. Lietuvos ambasada Čekijoje kartu su festivalio organizatoriais Ostravos kultūros rūmų fojė surengė nuotraukų parodą „Dvidešimt Lietuvos vaizdų“. Paroda yra skirta Lietuvos valstybingumo atstatymo šimtmečiui paminėti, ji veiks viso festivalio metu.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_0146.JPG

Gegužės 29 d. Prahoje jau vienuoliktus metus Šiaurės ir Baltijos šalių ambasados surengė bendrą nacionalinių dienų minėjimą. Puikia tradicija Čekijos politiniame ir diplomatiniame gyvenime tapęs renginys sukvietė gausų būrį šalies politikų, visuomenės veikėjų bei diplomatų.

 

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
sumazinti III.JPG

Gegužės 9 d. Prahoje vykusioje Europos dienoje Lietuvos Respublikos ambasada Čekijoje savo stende sulaukė daugybės smalsių lankytojų, dalino informaciją apie mūsų šalį ir surengė žinių viktoriną.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_0237.JPG

Bemaž 300 svečių pritraukė Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-čio minėjimas, surengtas 2018 m. kovo 19 d. Lietuvos Respublikos ambasados Čekijoje. Pasak ambasadoriaus Čekijoje Edvilo Raudonikio, kurį su šia šalimi sieja studijos Karolio Universitete ir 13 čia nugyventų metų, tai didelis skaičius pusantro milijono gyventojų turinčioje Čekijos sostinėje ir žinant vis dar ribotas čekų žinias apie Baltijos šalis ir jų istoriją.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_0025.JPG

Vakarykštė diena Pietų Čekijos miesto Třeboň gyventojams buvo lietuviška – ambasada Prahoje ir Třeboň miestas, draugaujantis su Utena, suorganizavo Lietuvos dieną Třebonėje. Jau nuo ryto miesto moksleiviai buvo pakviesti žiūrėti istorinio filmo „Ekskursantė“ ir į diskusijas su Lietuvos ambasadoriumi Prahoje Edvilu Raudonikiu. Jauni žmonės klausinėjo apie šių dienų šalies visuomenę, turizmo Lietuvoje galimybes, domėjosi diplomatų darbu.

 

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata