Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ilgai lauktame filmų festivalyje „Febiofest“ Prahoje – lietuviškas filmas „Izaokas“

Sukurta 2020.09.18 / Atnaujinta 2020.09.18 11:33
  Ilgai lauktame filmų festivalyje „Febiofest“ Prahoje – lietuviškas filmas „Izaokas“

  Šį savaitgalį Prahos tarptautinis kino festivalis „Febiofest“, bendradarbiaudamas su Lietuvos ambasada Čekijos Respublikoje, pristato Lietuvos režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmą „Izaokas“ (2019). Kasmetinė kino šventė turėjo įvykti dar pavasarį, tačiau dėl pandemijos buvo atidėta. 

  Lietuvai atstovaujantis filmas – „film  noir“ estetikos istorinė drama pagal to paties pavadinimo lietuvių prozos klasiko, išeivio Antano Škėmos apysaką. Tai pirmasis lietuviškas vaidybinis filmas, nagrinėjantis daug diskusijų pastaruoju metu keliančią temą – lietuvių vaidmenį Holokauste. Pagrindinius vaidmenis jame atlieka Aleksas Kazanavičius, Severija Janušauskaitė, Dainius Gavenonis. Režisierius Jurgis Matulevičius, trumpametražių filmų kūrėjas, už šį savo pilno metro kino debiutą buvo nominuotas Talino kino festivalio Geriausio debiuto prizui.

  27-ajame „Febiofeste“ festivalio organizatoriai tęsia tradicines programas, tokias kaip Industrijos dienos, skirtos kino profesionalams ir kino mokyklų studentams, ir šeštą kartą rengiama „Amnesty International Febiofest Award“ peržiūra, atkreipianti dėmesį į laisvės ir žmogaus teisių temas kine. Tarp šiemet pristatomų naujovių – Pagrindinis konkursas, kuriame rungsis 7 naujausi pasaulyje populiarėjančių režisierių filmai. Nauja ir Komedijos sekcija, į kurią atrinkti komediniai „art“ kinematografijos darbai šiuolaikinių įvykių temomis. Kai kurie filmai, pasibaigus festivaliui Prahoje, aplankys ir kitus Čekijos miestus.

  „Izaoką“ galima pamatyti rugsėjo 18, 19 ir 20 d. „Slovansky dum“ kino teatre.

  Naujienlaiškio prenumerata