Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ČEKIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Pod Klikovkou 1916/2, 15000 Praha 5, Smichov, CZECH REPUBLIC

plačiau »

Tel. +42 02 572 101 22 , +42 02 572 101 23
Faksas +42 02 572 101 24
El. paštas

Notariniai veiksmai

Sukurta 2014.09.02 / Atnaujinta 2014.09.02 15:40

Lietuvos ambasadoje Prahoje atliekami šie notariniai veiksmai:

  • įgaliojimų tvirtinimas;
  • dokumentų nuorašų tikrumo liudijimai (tik pateikus originalų dokumentą);
  • asmens parašo tikrumo liudijimas įvairiuose pareiškimuose bei prašymuose;
  • ambasadai žinomų vertėjų parašų tikrumo liudijimas jų vertimuose;
  • atliekamai kiti notariniai veiksmai, jei tai neprieštarauja Lietuvos Respublikos teisės aktams.

Notarinių veiksmų atlikimui pareiškėjas (-ai) privalo atvykti į ambasadą asmeniškai.

Notariniai veiksmai yra atliekami tik nustačius asmens tapatybę, todėl yra būtina turėti ir asmeniškai pateikti konsuliniam pareigūnui galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (Lietuvos Respublikos pasą, Lietuvos Respublikos piliečio pasą, asmens tapatybės kortelę).

SVARBU:

Ambasadoje notariniai veiksmai atliekami tik Lietuvos Respublikos piliečiams.

Įgaliojimai

Įgaliojimai dėl nekilnojamojo turto valdymo, naudojimo, disponavimo, pardavimo, tvirtinami tik pateikus nuosavybės teisę patvirtinantį dokumentą arba jo kopiją. Įgaliojimai dėl transporto priemonių (automobilių, motociklų ar kitų) valdymo, naudojimo, pardavimo tvirtinami tik pateikus transporto priemonės registracijos liudijimą arba jo notariškai patvirtintą nuorašą. Pateikiant duomenis apie asmenį, kuris jūsų vardu atliks veiksmus Lietuvoje yra būtina pateikti  jo vardą, pavardę, asmens kodą, paso seriją, numerį, paso išdavimo datą, išdavusios migracijos įstaigos pavadinimą bei gyvenamąją vietą. Konsulinis mokestis už įgaliojimo surašymą – 50 eurų. Įgaliojimo patvirtinimas – 30 eurų.

Sutikimai dėl vaiko/ų kelionių

Primename, jog atvykę į ambasadą dėl sutikimo vaikui išvykti į užsienį, turėsite pateikti savo galiojančius asmens dokumentus. Jei Jūsų pasuose nėra įrašo apie vaiką, būtina pateikti jo gimimo liudijimo originalą ar notariškai paliudytą nuorašą (nesant šių dokumentų būtina žinoti vaiko asmens kodą). Jei vaikas vyksta ne vienas, o su lydinčiu asmeniu, reikia žinoti lydinčiojo vardą, pavardę, asmens kodą, paso seriją, numerį, paso išdavimo datą bei išdavusios migracijos įstaigos pavadinimą. Atsižvelgiant į tai ambasada rekomenduoja turėti vaiko ir jį lydinčio asmens paso kopijas. Konsulinis mokestis už parašo tikrumo sutikime paliudijimą – 10 eurų.

Vertėjo parašo tikrumo liudijimas

Atkreipiame jūsų dėmesį į tai, kad ambasadoje galima patvirtinti tik ambasadai žinomų vertėjų parašo tikrumą. Ambasados konsulinis pareigūnas vertimų neatlieka. Konsulinis mokestis už vertėjo parašo tikrumo vertime liudijimą – 10 eurų.

Naujienlaiškio prenumerata