Lietuviai kartu su amerikiečiais Čekijoje gamins galingiausią lazerį pasaulyje Lietuviai kartu su amerikiečiais Čekijoje gamins galingiausią lazerį pasaulyje
  Informacija apie Ebola hemoraginę karštligę Informacija apie Ebola hemoraginę karštligę

  Kaip mus rasti?

  LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ČEKIJOS RESPUBLIKOJE

  Adresas: Pod Klikovkou 1916/2  15000 Praha 5, Smichov  CZECH REPUBLIC

  plačiau »

  Tel. +42 02 572 101 22 , +42 02 572 101 23
  Faksas +42 02 572 101 24
  E. paštas
  • dienos.jpg RSS Pirmosios Lietuvos džiazo dienos Prahoje Įkelta2014.10.10

   Spalio 12-13 dienomis Prahoje įvyks pirmosios Čekijoje Lietuvos džiazo dienos 2014, kurias rengia Lietuvos Respublikos ambasada Čekijos Respublikoje kartu su džiazo klubu „JazzDock“ ir tarptautine konferencija „Forum 2000“.

   Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
  • laser1.jpg Lietuvos įmonė „Ekspla“ Prahoje pasirašė sutartį gaminti galingiausią pasaulyje lazerį Įkelta2014.10.07

   Spalio 6 d. Prahoje įvyko iškilmingas pasirašytos sutarties dėl Europos Sąjungos mokslinių tyrimų projekto „ELI-Beamlines“ įgyvendinimo tarp Čekijos Respublikos Fizikos instituto ir JAV kompanijos „National Energetics“ bei Lietuvos lazerių gamintojos „Ekspla“ konsorciumo pristatymas. „Ekspla“ vardu sutartį pasirašė įmonės direktorius Kęstutis Jasiūnas. Pristatymo ceremonijoje dalyvavo ir sveikinimo žodžius tarė JAV ambasadorius Čekijoje Andrew H. Shapiro, Lietuvos ambasadorius Aurimas Taurantas, „Ekspla“ vadovas K. Jasiūnas, Čekijos mokslų akademijos prezidentas Jiří Drahoš, „National Energetics“ prezidentas Todd Ditmire, Fizikos instituto direktorius Jan Řídký, Čekijos Vyriausybės atstovai.

   Ekonominiai santykiai »
  • kalbos1.jpg Europos kalbų dieną - greitieji pasimatymai lietuvių kalba Įkelta2014.10.01

   Rugsėjo 25 d., Prahos Lucernos pasaže, Europos kalbos dienos proga greitųjų pasimatymų (ang. “speak dating”) forma surengtame nuotaikingame renginyje, lankytojai galėjo pasimokyti 13-os Europos valstybių kalbų. Jau antrus metus vykstantis renginys pritraukė didelę tarptautinę auditoriją, o Lietuvos stalą aplankė beveik 30 susidomėjusių lietuvių kalba lankytojų.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • decinas.jpg Draugiškos futbolo rungtynės Dečine Įkelta2014.09.23

   Sekmadienį, rugsėjo 21 dieną, Dečine, įvyko draugiškos futbolo rungtynės tarp Švedijos, Danijos, Estijos, Suomijos, Lietuvos, Norvegijos, Jungtinės Karalystės ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadų darbuotojų jungtinės komandos ir Dečino futbolo klubo ,,FK Roma Junior Decin‘‘ komandos.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • Informacija apie Ebola hemoraginę karštligę Įkelta2014.09.02

   Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad Ebola hemoraginės karštligės protrūkis Vakarų Afrikos regione vis dar kelia didelį tarptautinį susirūpinimą. 2014 m. rugpjūčio 18 d. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Gvinėjoje, Liberijoje, Siera Leonėje ir Nigerijoje užfiksuota 1350 mirties atvejų. Sustabdyti šį protrūkį yra sudėtinga dėl užkrato išplitimo įvairiose vietovėse, įskaitant miesto teritorijas, taip pat dėl tarpvalstybinio bendruomenių judėjimo. Be to, papildomų sunkumų sukelia personalo ir įrangos trūkumas, taip pat pranešama apie saugumo problemas sveikatos priežiūros įstaigose ir karantino centruose.

   Lietuviai Čekijoje »
  • BS.jpg Baltijos ir Šiaurės šalių partnerystę vainikuojantis metinis renginys Prahoje Įkelta2014.07.16

   Birželio 11 d. Prahos Naujamiesčio rotušėje jau septintus metus iš eilės įvyko bendras Baltijos ir Šiaurės šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos, Suomijos, Norvegijos, Švedijos ir Islandijos – nacionalinių dienų paminėjimas. Šių šalių ambasados jį rengia birželį pagal regionui būdingą vidurvasario šventės tradiciją.

   Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
  • almis.jpg Almis Grybauskas tapo Čekijos Užsienio reikalų ministerijos Gratias agit premijos laureatu Įkelta2014.06.10

   Birželio 6 d. Čekijos užsienio reikalų ministras Lubomír Zaorálek Prahoje įteikė 2014-ųjų metų Gratias agit apdovanojimą čekų kalbos žinovui ir vertėjui, išvertusiam Chartijos 77 signatarų, tokių kaip Václav Havel ir Jan Patočka, politinius ir filosofinius veikalus, Jaroslavo Hašeko „Šaunųjį kareivį Šveiką“, Milano Kunderos ir kitų čekų literatūros autorių kūrinius, šiuo metu lietuvių kalbos ir literatūros dėstytojui Masaryko universitete Almiui Grybauskui, kuris, vos atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, buvo ir pirmasis, nors neoficialus, Lietuvos Respublikos atstovas tuometinėje Čekoslovakijoje.

   Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata