Nepriklausomai Lietuvai 25 Nepriklausomai Lietuvai 25

  Kaip mus rasti?

  LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ČEKIJOS RESPUBLIKOJE

  Adresas: Pod Klikovkou 1916/2, 15000 Praha 5, Smichov, CZECH REPUBLIC

  plačiau »

  Tel. +42 02 572 101 22 , +42 02 572 101 23
  Faksas +42 02 572 101 24
  E. paštas
  • IMG_0538.jpg RSS Praha prisijungė prie tautiškos giesmės aplink pasaulį Įkelta2015.07.07

   Liepos 6 d., Valstybės ir Mindaugo karūnavimo dieną Lietuvos ambasada Čekijoje kartu su susirinkusiais Lietuvių bendruomenės nariais ir Čekijoje keliaujančiais Lietuviais, prisijungė prie per visą pasaulį keliaujančios akcijos „Tautiška giesmė aplink pasaulį 2015“ – kartu su tautiečiai Lietuvoje ir visame pasaulyje giedojo V.Kudirkos Tautišką giesmę.

   Lietuviai Čekijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
  • tautiska.jpg Tautiška giesmė aplink pasaulį 2015 Įkelta2015.06.26

   Mieli tautiečiai,

   Jau septynerius metus tęsiama prasminga tradicija – švenčiant Valstybės (karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, visame pasaulyje susirenkantys tautiečiai (ir ne tik jie!) gieda Tautišką giesmę.

   Tokiu būdu kiekviena lietuvių bendruomenė, kiekvieną liepos 6-ąją gali susirinkti kartu ir sustiprinti savo vienybės ryšius, tautiškumo ir pilietiškumo jausmą.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • IMG_0437.jpg Čekijos Parlamente lietuviška eismo saugumo gerinimo patirtis perduota Čekijos transporto ekspertams ir jaunimui Įkelta2015.06.22

   Šiandien Čekijos Respublikos Parlamento Atstovų rūmuose įvyko praktinis seminaras „Prevencija ir motyvacija siekiant saugaus eismo“. Renginį inicijavo Čekijos Transporto švietimo ir saugumo skatinimo organizacija bendradarbiaudama su Europos Sąjungos ir Čekijos Parlamento transporto specialistais. Užsiėmimuose  Čekijos moksleiviai, studentai, Technikos Universiteto, Čekijospolicijos, Transporto ministerijos ir kiti ekspertai vertino šalyje taikomų jaunimui skirtų prevencinių eismo saugumo programų efektyvumą.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • IMG_0290.jpg BALTIJOS VALSTYBĖS KARTU PAMINĖJO GEDULO IR VILTIES DIENĄ PRAHOJE Įkelta2015.06.18

   Trijų Baltijos šalių ambasados Čekijos Respublikoje kartu su Prahoje veikiančiu CEELI institutu birželio 17 d. Prahoje surengė vakarą „Sovietiniai masiniai trėmimai iš Baltijos šalių” skirtą paminėti Gedulo ir vilties dienai.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • Poster_17.06.2015.jpg Prahoje Gedulo ir vilties diena bus pažymėta Baltijos šalių trėmimus mininčiu renginiu Įkelta2015.06.15

   Trijų Baltijos šalių ambasados Čekijos Respublikoje kartu su Prahoje veikiančiu CEELI institutu birželio 17 d. Prahoje surengs vakarą „Sovietiniai masiniai trėmimai iš Baltijos šalių”. Taip bus pažymėtos 74-osios deportacijų metinės, prasidėjusios 1941 m. birželio 14 dieną.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • IMG_9326.jpg KASMETINIS BALTIJOS IR ŠIAURĖS ŠALIŲ NACIONALINIŲ DIENŲ PAMINĖJIMAS PRAHOJE Įkelta2015.06.12

   Birželio 11 d. Prahos Naujamiesčio rotušėje įvyko kasmetinis bendras Baltijos ir Šiaurės valstybių - Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos, Suomijos, Norvegijos, Švedijos ir Islandijos – nacionalinių dienų paminėjimas. Tai jau aštuntus metus iš eilės Prahoje rengiamas ambasadų priėmimas demonstruojantis glaudų regiono valstybių bendradarbiavimą. Kartu rengiamas priėmimas atspindi ne tik šiuolaikinius valstybių ryšius ir santykius, bet ir bendras iš amžių glūdumos kylančias vidurvasario šventės tradicijas.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • book.jpg Lietuvių kalbos mokyklėlė Prahoje - anketa Įkelta2015.06.10

   Mielieji,

   gausėjant mūsų bendruomenėms išeivijoje, vis daugiau mūsų vaikų svarbu išmokti lietuvių kalbos, ar toliau jos žinias stiprinti. Vieniems pabuvus svetur dar gali tekti grįžti į lietuvišką mokyklą, todėl svarbu neatsilikti nuo bendrojo ugdymo programos, kitiems lietuvių kalba gali būti tik vieno iš tėvų kalba, ir jos reikia tiek, kad susišnekėtų su Lietuvoje likusiais artimaisiais. Visiems mums svarbu neprarasti ryšio su savo kultūra ir suvokti bei pažinti savo tapatybę daugiakultūriniame pasaulyje.

   Lietuviai Čekijoje »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata